موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/128706 :کد

خانجانی:

همه کمک کنند رییس جمهور در تشکیل کابینه تحت فشار قرار نگیرد

  چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ — ۱۱:۰۵
تعداد بازدید : ۱۶۰   
 تحلیل ایران -همه کمک کنند رییس جمهور در تشکیل کابینه تحت فشار قرار نگیرد

یک فعال سیاسی اصلاح طلب اظهار کرد: آقای رئیس‌جمهور به این نتیجه رسیده که سن کابینه باید پنج سال جوان تر شود و در همین راستا به سازمان مدیریت استخدام برای جذب نیرو نیز تذکر داده است.

به گزارش تحلیل ایران،جهانبخش خانجانی در خصوص گمانه زنی های مطرح شده برای تشکیل کابینه دولت دوازدهم گفت:‌ بعد از هر انتخاباتی به تغییر و تحولاتی نیاز است و مردم بر اساس برنامه های ارائه شده توسط فرد رای می‌دهند .وی ادامه داد: آقای رئیس‌جمهور نیز گفت که برخی برنامه ها ، برنامه های دولت اش محقق نشده و برخی اعضای کابینه با ایشان همراه نبودند بنابراین ایجاد تغییراتی در کابینه دوازدهم لازم است.


این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه شرایط انتخابات در سال 92 با سال 96 متفاوت بوده افزود: در سال 92 بعد از ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد کشور با بحران‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی مواجه شد که ناگزیر باید از چهره هایی استفاده می شد که بتوانند در بازه زمانی کوتاه مشکلات کشور را حل کنند. اما اکنون رئیس‌جمهور به این نتیجه رسیده اند که سن کابینه باید پنج سال جوان‌تر شود و قطعا افرادی جایگزین وزرای فعلی خواهند شد.


خانجانی خاطر نشان کرد: گفتمانی که در این انتخابات رای آورد تغییر در کابینه را احساس کرده است. البته برخی بعد از پیروزی آقای روحانی سعی کرده اند با فشارهای سیاسی و جوسازی ها ابتکار عمل را از آقای رئیس‌جمهور بگیرند اما آقای روحانی نباید طبق وعده های خود تحت فشار قرار گیرد . هر چند برخی نهادهای فراقانونی در چینش کابینه دخالت کرده و سهم خواهی می‌کند که جریان های سیاسی حامی دولت توقع دارند این دخالت ها اثری در معرفی کابینه به مجلس نداشته باشد و کابینه ای جوان و توسعه گرا و حافظ منافع ملی معرفی شود.


این عضو حزب کارگزاران سازندگی تاکید کرد: مجلس و نهادهای فراقوه ای نیز باید کمک کنند تا آقای رئیس‌جمهور تحت فشار قرار نگیرد و افرادی که می خواهند به کشور کمک کنند برای حضور در کابینه انتخاب شوند و کابینه ای همراه با برنامه های دولت و مطالبات مردم تشکیل شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :