موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/128783 :کد

نتایج نظرسنجی؛

مخالفت شهروندان اروپا و آمریکا با لغو برجام

  پنجشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶ — ۲۰:۱۶
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -مخالفت شهروندان اروپا و آمریکا با لغو برجام

براساس نظرسنجی پیو ۷۱ درصد پاسخگویان آلمانی، ۶۰ درصد کانادایی و ۵۸ درصد انگلیسی مخالف سیاست احتمالی ترامپ درباره لغو برجام هستند.

 به گزارش تحلیل ایران، نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو از شهروندان 37 کشور جهان که به روش مصاحبه تلفنی و حضوری صورت گرفته و در تاریخ پنجم تیر منتشر شده است، 71 درصد پاسخگویان آلمانی، 60 درصد از پاسخگویان کانادایی، 58 درصد از پاسخگویان انگلیسی و 42 درصد از پاسخگویان ترکیه، مخالف سیاست احتمالی «دونالد ترامپ» درباره لغو برجام هستند.

 

در مقابل 67 درصد از پاسخگویان اسراییلی و 59 درصد از پاسخگویان اردنی موافق سیاست احتمالی لغو برجام از سوی ترامپ هستند.«دونالد ترامپ» در زمان کارزار انتخاباتی و پس از آن در زمان حضور در کاخ سفید، همواره ضد توافق جامع هسته ای (برجام) موضع گیری منفی کرده است که البته نخبگان و افکار عمومی نسبت به این موضع گیریها و احتمال لغو آن از سوی آمریکا، موضع گیری های متفاوتی داشته اند.در این میان، تقریبا همه ی کشورهای اروپایی موافق برجام هستند و به زعم آنان، این توافق به صلح و ثبات در منطقه غرب آسیا کمک خواهد کرد.

 

از این رو در ماه های اخیر، اختلافاتی میان رهبران کشورهای اروپایی و مقامات اتحادیه اروپا با دولتمردان آمریکایی درباره آینده برجام بروز و زمینه های واگرایی میان دو سوی آتلانتیک را فراهم کرده است. اگرچه توافق برجام صلح آمیز بودن فعالیت هسته ای جمهوری اسلامی ایران را تضمین و بر آن تاکید کرده است، اما مسئولان رژیم صهیونیستی در اظهارات خود ضد این توافق صحبت می کنند زیرا معتقدند این توافق، دست ایران را در گسترش و تقویت سیاست های منطقه ای خود بازکرده و آمریکا (حداقل در زمان دولت اوباما) مانع جدی ایران در منطقه نبوده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :