موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12889 :کد

0

الشروق تونس: پناهجویان و گربه های اروپا

  یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۷:۳۶
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -الشروق تونس: پناهجویان و گربه های اروپا

روزنامه الشروق تونس نوشت: استقبال برخی کشورهای اروپایی از پناهجویان سوری و عراقی بسیار مشکوک به نظر می رسد و خبر از توطئه ای دیگر می دهد.

روزنامه الشروق تونس نوشت: استقبال برخی کشورهای اروپایی از پناهجویان سوری و عراقی بسیار مشکوک به نظر می رسد و خبر از توطئه ای دیگر می دهد.

به گزارش تحلیل ایران ، روزنامه الشروق تونس در تازه ترین شماره خود در نوشتاری به قلم محمد علی خلیفه نوشت: تصویر سرازیر شدن ده ها هزار پناهجوی سوری و عراقی به کشورهای اروپایی و اعلام آمادگی برخی از این کشورها برای پذیرش تعداد بیشتری از این پناهجویان، سؤالات مختلفی را درباره این کرم و بخشش بی سابقه اروپایی ها در اذهان ایجاد می کند.
ظاهر امر این است که این پناهجویان خیری را از غرب دیده اند که نزد اعراب نیافته اند اما در باطن، تجربه نشان می دهد که گربه های اروپا هرگز برای رضای خدا موش نمی گیرند و باید توطئه ای برای عراق و سوریه در کار باشد.
چه چیزی این کشورها را وادار به پذیرش این تعداد آواره و هزینه کِرد میلیاردها دلار برای یافتن راه حلی به منظور جلوگیری از این مهاجرت غیرقانونی می کند؟ چه چیزی آلمان را وادار می سازد بخشی از بودجه خود را برای پذیرش پناهجویان سوری صرف کند؟ و چرا فرانسه قبول می کند که 34 هزار پناهجو را در خود جای دهد؟
امروز سؤال های بسیاری درباره این پدیده و نوع رفتار اروپا با آن مطرح است و بسیار احمقانه است اگر تصور شود که اروپایی ها بر اساس یک انگیزه انسانی چنین کاری می کنند؛ بویژه اینکه عرب ها دراین باره تجربه هایی نیز دارند...
پناهنده شدن در خاطره عرب ها با نکبت و از دست دادن سرزمین همراه است و فلسطین بهترین دلیل این موضوع است. ترس از اینجاست که آشی که امروز برای سوریه و عراق پخته می شود، همانند آشی باشد که پیش تر برای فلسطین پخته شد و هدف از آن نیز خالی کردن منطقه از ساکنان و صاحبان آن باشد.
چنانکه برمی آید، این توطئه در دو مرحله اجرا خواهد شد؛ نخست کشورهای منطقه را درگیر جنگی خانمان سوز می کنند و از طریق ایجاد گروه های تروریستی و تکفیری کشورها را به ضعف می کشانند و به بهانه های مختلف شرایط را برای تقسیم کشورها فراهم می کنند و در مرحله دوم شهروندان این کشورها را از سرزمین مادری خود کوچ می دهند.
دشوارترین چیز برای انسان این است که مجبور باشد از سرزمین خود آواره شود؛ هرچند که در دیگر سرزمین ها فرش گل زیر پای وی بگسترانند.
نگارنده این مقاله در پایان آورده است: اما آنچه امروز از مهاجرت دسته جمعی و سواری گرفتن از مرکب های مرگ در دریا می بینیم، این است که نویسندگان این سناریو در کوچاندن ملت های عراق و سوریه از سرزمینشان موفق شده اند؛ تا بعد چه خواهد شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :