موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/128914 :کد

با تایید لاریجانی و فراکسیون های مجلس؛

پیش نویس طرح مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا نهایی شد

  یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ — ۱۶:۳۲
تعداد بازدید : ۲۱۱   
 تحلیل ایران -پیش نویس طرح مقابله با اقدامات خصمانه آمریکا نهایی شد

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از نهایی شدن پیش نویس طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه برای ارائه به صحن علنی مجلس خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، ایسنا نوشت:علیرضا رحیمی در کانال تلگرامی‌اش با اشاره به برگزاری چهارمین جلسه بررسی طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه با حضور نمایندگان سه فراکسیون‌ مجلس گفت که مفاد این پیش نویس نهایی شد و این پیش نویس با تایید رییس مجلس آماده ارائه به صحن خواهد بود.


وی همچنین گفت: درصورتی که کنگره آمریکا طرح تحریم‌های ایران را نهایی کند، این پیش‌نویسی در قالب طرح دوفوریتی در صحن مطرح و رسیدگی خواهد شد.به گفته رحیمی، براساس اصل ۹۷ قانون اساسی رسیدگی به طرح‌های دوفوریتی در صحن علنی با حضور اعضای شورای نگهبان خواهد بود تا در همان جلسه نظرات خود را اظهار کنند. فلسفه حضور شورای نگهبان در طرح های دوفوریتی اولویت بالا و ضرورت تصویب طرح است.وی یادآور شد: بررسی پیش نویس این طرح دو هفته قبل توسط روسای فراکسیون‌های سه گانه به همراه نمایندگان آنها در حضور رییس مجلس آغاز شد.رحیمی در پایان گفت که پیش بینی می‌شود این طرح با حداکثر آرا و به طور اجماعی در صحن به تصویب نمایندگان برسد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :