موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت

a/128928 :کد

معاون سازمان بیمه سلامت ایران؛

الحاق سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت

  یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶ — ۲۱:۴۰
تعداد بازدید : ۵۳۸   
 تحلیل ایران -الحاق سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت

سازمان بیمه سلامت ایران به طور رسمی از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی جدا و به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ملحق شد.

به گزارش تحلیل ایران، معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بیمه سلامت ایران در گفت و گو با ایرنا با اعلام این خبر افزود: پیرو ابلاغ قانون برنامه ششم توسعه، که در آن الحاق سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت تصویب شده است، این جا به جایی انجام شد.

 

غلامرضا عباس پاشا گفت: چهارشنبه هفته گذشته-21 تیر- شورای نگهبان انتقال سازمان بیمه سلامت را به وزارت بهداشت تایید کرد و از امروز - یکشنبه- این سازمان به طور رسمی با حضور وزیر بهداشت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ملحق شد.سازمان بیمه سلامت ایران در سال 1373 تاسیس شده است و حدود 40 میلیون بیمه شده تحت پوشش دارد.توسعه کمی و کیفی بیمه سلامت در کشور، پوشش فراگیر و عادلانه خدمات سلامت و کاهش سهم مردم از هزینه های سلامت از وظایف اساسی این سازمان است.


بیمه همگانی و اجباری پایه سلامت آحاد جامعه، خرید راهبردی خدمات سلامت از مراکز و موسسات بهداشتی و درمانی، توانمندسازی بیمه شدگان و حفظ حقوق ایشان، نظارت بر ارائه خدمات بیمه تکمیلی سلامت و دریافت حق بیمه تکمیلی، احراز صلاحیت مراکز تشخیصی و درمانی در چارچوب قوانین و مقررات و مطالعات و تحقیقات کاربردی در زمینه امور بیمه سلامت از دیگر وظایف این سازمان اعلام شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :