موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد کلان

a/129076 :کد

وزیر امور اقتصادی و دارایی؛

ساختار بودجه دولت باید اصلاح شود

  پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ — ۰۰:۱۹
تعداد بازدید : ۲۹۱   
 تحلیل ایران -ساختار بودجه دولت باید اصلاح شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه نشست هیئت دولت: بدون اصلاح ساختار بودجه دولت نمی توان به اهدافی مثل پایین آوردن نرخ تورم و رشد اقتصادی دست یافت.

 به گزارش تحلیل ایران،علی طیب نیا در حاشیه نشست هیئت دولت گفت: برای رسیدن به رشد اقتصادی دولت با مشکلاتی از قبیل تامین مالی کشور و اصلاح نظام بانکی مواجه است، ساختار بودجه دولت هم حتما باید اصلاح شود و بدون این اصلاحات نمی توان به اهدافی مثل پایین آوردن نرخ تورم و رشد اقتصادی پایدار دست یافت. وی اضافه کرد: همچنین چالش های اقتصادی جدی تری هم در پیش روی دولت وجود دارد که مقابله با آن مستلزم وجود یک برنامه و تیم منسجم است که آقای رئیس جمهور در برنامه چهار ساله ای که تهیه کردند این موارد را در نظر گرفتند.

 
*اصل سهام عدالت در آینده نزدیک آزاد خواهد شد 
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سود سهام عدالت سال 95 متعلق به 50 میلیون سهامدار بعد از برگزاری مجامع شرکت های صاحب سهام توزیع می شود. علی طیب نیا افزود: طبق قانون،10 سال برای پرداخت اقساط سهام عدالت زمان تعیین شده و سال 95 سال پایانی آن بود و حالا به سمت مرحله نهایی و آزادسازی سهام عدالت پیش می رویم.وی افزود: هر کدام از سهامدارها خود می دانند که صاحب چه میزان از سهام شده اند و اگر بخواهند مالک مابقی آن شوند هم چه مقدار باید پرداخت کنند.طیب نیا گفت: سود سهام عدالت سال 95 متعلق به 50 میلیون سهامدار بعد از برگزاری مجامع شرکت های صاحب سهام توزیع می شود و اصل سهام هم در آینده نزدیک آزاد خواهد شد به این معنی که بعد از آن قابلیت معامله پیدا می کند. 

وی در باره سرانجام مؤسسات اعتباری غیرمجاز  اضافه کرد: مسئولان نظارت و کنترل و مدیریت مؤسسات اعتباری با بانک مرکزی است و بانک مرکزی هم متناسب با شرایط برنامه هایی را برای هر کدام از این شرکت ها درنظر دارد و البته به صورت جدی هم پیگیر هستند.طیب نیا گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از این مؤسسات ساماندهی شده اند و مابقی آنها هم در سال ساماندهی هستند. وی در باره برنامه های آینده دولت در جهت اقتصاد مقاومتی هم گفت: برنامه های مختلفی را برای اجرای اقتصاد مقاومتی در وزارت اقتصاد انجام داده ایم و بعد از این هم تمرکز ما بر  ایجاد زمینه هایی برای ارتقای رشد اقتصادی و شناخت نقاط آسیب پذیر در برابر تکانه های خارجی و رصد و رفع آن است.طیب نیا افرود: سال 96 برای دولت سال خاصی است، سال 96 سال اول برنامه ششم توسعه است و یکی از اولین اهداف این برنامه رسیدن به نرخ رشد هشت درصدی است.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :