موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست و امنیت

a/129110 :کد

بر اساس گزارش؛

تشییع ۲۰۰ شهید در شهرهای مختلف کشور

  پنجشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۶ — ۲۳:۰۷
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -تشییع ۲۰۰ شهید در شهرهای مختلف کشور

همزمان با ایام سوگواری شهادت امام جعفر صادق(ع) امروز، تعدادی از شهدای دوران دفاع مقدس و مدافع حرم با حضور مردم شهید پرور و قدرشناس در استان‌های مختلف کشور تشییع شدند.

به گزارش تحلیل ایران از استان های مختلف کشور، واحد مرکزی خبر نوشت: تاکنون هویت پیکر مطهر 32 شهید دفاع مقدس شناسایی شده و بقیه آنها گمنام در شهرهای مختلف کشور تدفین می شوند.سرهنگ "ابراهیم رنگین" رئیس ستاد معراج شهدای مرکز گفت: اطلاع‌رسانی به خانواده 25 تن از این شهدای تازه شناسایی‌شده در استان‌های اصفهان، کرمان، خوزستان، خراسان و مازندران انجام شده است.

 
* اصفهان
 
در استان اصفهان 19 شهید گلگون کفن در ایام شهادت امام صادق (ع) تشییع و خاکسپاری می شود که دو شهید از مدافعان حرم و 17 شهید از دوران دفاع مقدس هستند. مراسم خاکسپاری در شهر اصفهان انجام شده و درشهرهای چادگان،‌ درچه ی خمینی شهر، شاهین شهر و گلپایگان، رضوانشهر تیران و کرون، طالخونچه ی مبارکه و لای بید میمه در دو روز آینده برگزار خواهد شد.
 
چهار محال و بختیاری

چهار محال و بختیاری در سفید دشت استان چهارمحال و بختیاری مردم مومن و شهید پرور با دو شهید وداع کردند.
 
  خوزستان
 
چهار شهید از 17 شهیدی که وارد اهواز شدند با نام و 13 شهید دیگر نیز گمنام هستند که طبق برنامه، 4 شهید از این شهدای والامقام امروز مصادف با سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) در شهر اهواز، 4 شهید در شهرستان دزفول، 2 شهید در رامهرمز و 5 شهید در بهبهانتشییع و به خاک سپرده شد.همچنین سه شهید تازه تفحص شده ساعت 17 امروز بر دستان مردم شهید پرور باغملک تشییع و به خاک سپرده می شود.
 
  زنجان
 
در زنجان پیکر شهید تازه تفحص شده با حضور مردم مومن و شهید پرور این استان بدرقه شد.
 
* فارس

در فارس نیز مردم غیور میزبان پیکر پاک و مطهر 23 شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس بودند که پیکر مطهر 3 شهید گمنام صبح امروز در شیراز و همچنین پیکر مطهر پنج تن از لاله‌های بی نشان در شهرهای گله دار و خوزی شهرستان مُهر، پیکر پاک پنج تن در شهر لار تشییع شدند. 
پیکر مطهر سه تن از شهدا نیز عصر امروز در شهر جایدشت فیروزآباد و یک شهید والامقام در حوزه علمیه شهر فیروزآباد فارس به خاک سپرده می‌شود. مردم شهید پرور بخش علامرودشت لامرد فارس نیز عصر امروز میزبان پیکر پاک دو پرستوی مهاجر بود.
 
کرمان
 
در کرمان یک شهید بر دستان مردم سوگوار رفسنجان تشییع و پیکر وی در هرمزآباد این شهر به خاک سپرده شد.
 
* مازندران
 

13 شهید گمنام در شش شهر آمل، ساری، نور، بابلسر، هادی شهر و بندپی شرقی بابل با حضور مردم و مسئولان، خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان استان مورد استقبال قرار گرفتند و در منازل ابدی شان آرام گرفتند.دو شهید گمنام در آستانه مبارکه امامزاده یحیی ساری، و 3 شهید گمنام در بابل و مزار شهیدان گمنام، 5 شهید گمنام در بابلسر و 3 شهید گمنام در گلزار شهدای بلده نور در کنار همرزمان شهیدشان آرامیدند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :