موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/129126 :کد

نشریه انگلیسی‌زبان «نشنال» امارات؛

عزم کنگره آمریکا برای اعمال تحریم‌های وسیع علیه حزب‌الله

  جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۶ — ۱۲:۲۱
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -عزم کنگره آمریکا برای اعمال تحریم‌های وسیع علیه حزب‌الله

مجلس و سنای آمریکا در پی اعمال دور تازه‌ای از تحریم‌ها علیه حزب‌الله لبنان با هدف قطع منابع مالی خارجی این گروه مقاومت هستند.

به گزارش تحلیل ایران،کنگره آمریکا در مراحل نهایی آماده کردن پیش‌نویس 3 طرح جدید برای اعمال تحریم‌های سخت و گسترده علیه مقاومت اسلامی لبنان است.


آنطور که نشریه انگلیسی‌زبان «نشنال» امارات خبر داده، کار تنظیم پیش‌نویس این 3 طرح به اتمام رسیده احتمالا این هفته، در کمیسیون مربوطه در مجلس نمایندگان آمریکا به رأی گذاشته می‌شود.

سخت‌ترین تحریم‌ها در این میان به «قانون منع تأمین مالی بین‌المللی حزب‌الله» برمی‌گردد که مورد حمایت «اد رویس» رئیس کمیته امور خارجی مجلس است.اد رویس در 2 ماه گذشته دیدارهای فشرده‌ای با هیئت‌های دولتی لبنان در واشنگتن داشته و با توجه به درخواست مقامات لبنانی مبنی بر مصون ماندن ساختار اقتصادی لبنان از این تحریم‌های جدید، تغییراتی در پیش‌نویس موجود ایجاد کرده است.


فارس نوشت: منابع دیپلماتیک به خبرنگار نشنال گفته‌اند که مبنای این طرح، تحریم پیشین حزب‌الله است که در سال 2015 تصویب شد و تفاوت آن با طرح جدید، پیش‌بینی راهکارهای بیشتر برای قطع کامل منابع مالی خارجی این گروه مقاومت است.پیش‌نویس دو طرح ضدحزب‌الله دیگر را سناتور «مارکو روبیو» و «مارک کالاگر» نماینده جمهوریخواهان ویسکانسین در محلس نمایندگان به رشته تحریر درآورده‌اند.گفته می‌شود که طرح روبیو دارای ادبیاتی بسیار تند علیه حزب‌الله است و طرح گالاگر بر استفاده ادعایی حزب‌الله از شهروندان به عنوان سپر انسانی متمرکز است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :