موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/129148 :کد

پوتین:

برای ریاست جمهوری مجدد تصمیمی نگرفتم

  شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ — ۱۰:۱۰
تعداد بازدید : ۲۸۴   
 تحلیل ایران -برای ریاست جمهوری مجدد تصمیمی نگرفتم

ولادیمیرپوتین باتاکیدبراینکه هنوزتصمیمی برای نامزدی درانتخابات ریاست جمهوری سال۲۰۱۸نگرفته است، وعده دادتاقانون اساسی رابه گونه‌ای که اجازه دهداوبه صورت نامحدوددرعالی‌ترین سمت سیاسی روسیه بماندتغییرندهد.

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه که در ۱۷ سال گذشته در چشم‌انداز سیاسی روسیه حضور داشته است و محبوبیت بالایی دارد، انتظار می‌رود در انتخابات ریاست جمهوری مارس آتی برای چهارمین بار شرکت کرده و پیروز شود.


او در جلسه پرسش و پاسخی با محصلان در تفرجگاه سوچی که به گفته تحلیلگران با هدف تحکیم جایگاهش میان جوانان بوده، گفت: درباره اینکه آیا باید به کارم در این سمت ادامه دهم یا خیر هنوز تصمیمی نگرفته‌ام. هنوز تصمیم نگرفته‌ام که آیا از ریاست جمهوری کنار بروم یا خیر. بعد از اینکه به این مورد رسیدگی کردم، تصمیم می‌گیرم که بعدا چه کار کنم.پوتین در پاسخ به این سوال که آیا یک جانشین ریاست جمهوری در ذهن دارد یا خیر نام کسی را بیان نکرد و گفت، انتخاب بر عهده مردم روسیه است.


پوتین تا سال ۲۰۰۸ دو دوره رئیس‌جمهوری روسیه بود و پس از آن نخست‌وزیر شد تا با ممنوعیت قانون اساسی که اجازه نمی‌دهد یک فرد سه دوره متوالی رئیس‌جمهوری باشد، جلوگیری کرده باشد. او بار دیگر سال ۲۰۱۲ ریاست جمهوری را به دست گرفت و مجاز است تا برای یک دوره دیگر هم نامزد شود. برخی از مفسران سیاسی می‌گویند پوتین ممکن است قانون اساسی را به گونه‌ای تغییر دهد که به او اجازه دهد برای پنجمین بار هم رئیس‌جمهوری شود. رهبر روسیه این احتمال را روز جمعه رد کرد.او گفت: من فرصت دارم و حتی از من خواستند تا قانون اساسی را هم تغییر دهم اما این کار را نکرده‌ام و قصد ندارم چنین کاری هم در آینده انجام دهم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :