موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/129149 :کد

ادامه پیشروی نیروهای حزب‌الله لبنان و ارتش سوریه در عرسال

  شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ — ۱۰:۱۳
تعداد بازدید : ۲۹۲   
 تحلیل ایران -ادامه پیشروی نیروهای حزب‌الله لبنان و ارتش سوریه در عرسال

حزب‌الله لبنان و ارتش سوریه در راستای عملیات خود برای پاکسازی مرزهای دو کشور از وجود شورشیان مسلح، کنترل برخی مناطق در ارتفاعات عرسال و قلمون را به دست گرفتند.

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، حزب الله لبنان در ادامه پیشروی خود در عرسال، کنترل وادی الدقیق و وادی الزعرور را که مرکز فعالیت‌های جبهه النصره بوده است، در دست گرفت.همچنین نیروهای حزب‌الله کنترل مناطق دیگری در جبل القنزح در ارتفاعات عرسال را از دست النصره خارج کردند.نیروهای حزب الله لبنان همچنین ارتفاعات الکره، ضلیل الحاج، حرف الصعبه در فلیطه واقع در قلمون سوریه را نیز آزاد کردند.


شهرک عرسال لبنان و ارتفاعات کوه‌های اطراف آن از آغاز بحران سوریه به پایگاهی برای شورشیان سوری و همفکران لبنانی آن تبدیل شده است. با وجود اینکه عرسال در استان بعلبک که تحت سیطره نظامی و سیاسی حزب‌الله است، قرار دارد اما این شهر همواره از کنترل حزب‌الله خارج بوده است.نیروها حزب الله جمعه شب کنترل منطقه الرهوه و پایگاه ضهر الهوه در عرسال را به دست گرفتند و پرچم مقاومت را بر فراز این پایگاه برافراشتند. آزادی این پایگاه به حزب الله اجازه می‌دهد تا به سمت وادی الخیل و وادی الدب پیشروی بیشتری داشته باشند.


این در حالی است که سخنگوی سرایا الشام وابسته به ارتش آزاد سوریه مدعی شده که بیش از 30 عضو حزب‌الله لبنان در عملیات عرسال و فلیطه کشته شده‌اند.شبکه اسکای نیوز نیز از کشته شدن دست کم 12 نیروی حزب الله و اسارت دو تن دیگر در این درگیری‌های شدید خبر داده است.همزمان با عملیات ارتش سوریه و حزب الله لبنان و پیشروی از سمت سوری مرز به سوی ارتفاعات ارسال، ارتش لبنان نیز برای ممانعت از نفوذ تروریست‌ها کمربند امنیتی را در اطراف این منطقه در بخش لبنانی مرز ایجاد کرده است. ارتش سوریه و حزب‌الله صبح جمعه عملیات پاکسازی مرزهای دو کشور را آغاز کردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :