موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/129207 :کد

یک منبع سعودی:

ولیعهدمخلوع معتادبه کوکائین بودو پادشاه فعلا قصدکناره‌گیری ندارد

  یکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶ — ۰۹:۰۲
تعداد بازدید : ۲۷۶   
 تحلیل ایران -ولیعهدمخلوع معتادبه کوکائین بودو پادشاه فعلا قصدکناره‌گیری ندارد

خبرگزای رویترز مدعی شد که برکناری محمد بن نایف از ولیعهدی در راستای "منافع عالی کشور" صورت گرفت چراکه وی به مرفین و کوکائین به حدی اعتیاد داشت که بر عملکرد او تاثیر گذاشته بود.

به گزارش تحلیل ایران،خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع این مساله را تکذیب کرد که محمد بن نایف، ولیعهد سابق عربستان قربانی کودتایی در داخل کاخ پادشاهی عربستان توسط محمد بن سلمان، ولیعهد کنونی و پسر پادشاه این کشور شده باشد.


این منبع همچنین کلا گزارش‌ها مبنی بر آمادگی سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان برای کناره گیری از قدرت به نفع پسرش در آینده‌ای نزدیک در ماه سپتامبر آتی را تکذیب کرد.این منبع گفت، محمد بن نایف ۵۷ ساله از دوره ملک عبدالله، پادشاه سابق عربستان به مصرف مواد مخدر اعتیاد داشت و پادشاه سابق و پادشاه کنونی چندین بار به او نصیحت کردند که تحت درمان قرار بگیرد.


وی افزود: ولیعهد سابق از دوره ملک عبدالله به مسکن‌ها بالاخص مرفین اعتیاد داشت و ملک عبدالله او را به شدت به این دلیل مورد سرزنش قرار می‌داد. محمد بن نایف نیز تاکید می‌کرد که این امر به دلیل تلاش برای ترور او بوده است و او نیاز دارد از دردهایی که به دلیل ترکش‌ها در بدنش رنج می‌برد، بکاهد.این منبع در مصاحبه با رویترز تصریح کرد، پس از اینکه محمد بن نایف ولیعهد عربستان در سال ۲۰۱۵ شد، شدت اعتیاد وی به حدی بیشتر شد که کسانی که در اطراف او در نشست‌های رسمی بودند، این مساله را متوجه می‌شدند و ولیعهد سابق در این نشست‌ها در حالت خواب‌آلود حضور میافت. همچنین اعضای کابینه نیز شاهد این بودند که او در جلسات می‌خوابد. او حتی گاهی نمی‌توانست صحبت کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :