موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/129266 :کد

سخنگوی وزارت خارجه:

تصمیم کویت در کاهش تعداد دیپلمات‌های ایران قابل سرزنش است

  دوشنبه ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ — ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۱۶۸   
 تحلیل ایران -تصمیم کویت در کاهش تعداد دیپلمات‌های ایران قابل سرزنش است

سخنگوی وزارت خارجه صبح امروز در نشست خود با رسانه‌ها در مورد تصمیم اخیر کویت در ارتباط با کاهش تعداد دیپلمات‌های ایرانی دراین کشور گفت: اقدامی که از سوی کویت انجام شد قابل سرزنش است و اقدام زیبایی نبود.

 

 

به گزارش تحلیل ایران،بهرام قاسمی با بیان اینکه کویت از ایران خواسته که تعداد پرسنل سفارتخانه خود در این کشور را کاهش دهد، گفت: بحث اخراج و یا نامطلوب قلمداد کردن اعضای کارکنان سفارت ایران مطرح نیست و از ما خواسته شده که تعداد کارکنان‌مان را کاهش دهیم.


سفیر ایران در کویت می‌ماند


 وی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان این که سفیر ما در کویت خواهد ماند، گفت: چنین انتظاری از کویت وجود نداشت، البته گاهی اوقات باید برخی از شرایط و برخی از مشکلاتی که کشورها با آن روبرو می‌شوند را درک کرد.


هنوز ویزای عربستان برای هیات کنسولی ایران صادر نشده است


سخنگوی وزارت خارجه در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی در ارتباط با صدور ویزا برای هیات کنسولی ایران برای سفر به عربستان در ایام حج گفت: هنوز ویزا برای هیات کنسولی ایران صادر نشده است. در این ارتباط طرف عربستانی تاخیر داشته و کنسولگران ما می‌بایستی زودتر از سفر حجاج در این کشور مستقر شوند.وی همچنین گفت: همچنین باید مشخص شود که این گروه چگونه می‌تواند وظایف کنسولی خود را انجام دهد و تحت چه شرایط و چه مکانیزم هایی امکان فعالیت خواهد داشت. این مساله مهمی است که هنوز روشن نشده است.

 

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :