موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت وگاز

a/129635 :کد

«اکونومیک تایمز»؛

کاهش صادرات نفت ایران به ۴ کشور آسیایی

  دوشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ — ۲۱:۳۹
تعداد بازدید : ۳۹۴   
 تحلیل ایران -کاهش صادرات نفت ایران به ۴ کشور آسیایی

پایگاه خبری «اکونومیک تایمز» گزارش داد که بر اساس آمار منتشر شده واردات نفت ایران از سوی ۴ کشور آسیایی برای دومین ماه متوالی به کمترین میزان طی ۱۴ ماه گذشته رسیده است.

  به گزارش تحلیل ایران، میزان نوشت: بر اساس آمار منتشر شده واردات نفت ایران از سوی 4 کشور آسیایی برای دومین ماه متوالی به کمترین میزان طی 14 ماه گذشته رسیده است.


 اکونومیک تایمز نوشت: از زمان لغو تحریم‌های اعمال شده علیه ایران تاکنون این نخستین بار است که برای دومین ماه متوالی واردات نفت ایران از سوی 4 خریدار بزرگ آسیایی به کمترین میزان رسیده و دلیل این امر نیز کاهش خرید نفت خام ایران از سوی دو کشور چین و ژاپن اعلام شده است. این پایگاه خبری نوشت: بر اساس آمار کشتیرانی و دولتی، ماه ژوئن 4 کشور هند، چین، ژاپن و کره جنوبی مجموعا 1.46 میلیون بشکه نفت خام در روز از ایران خریداری کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 15.2 درصد کاهش داشته است و این رقم از زمان واردات 1.32 میلیون بشکه ماه آوریل سال گذشته تاکنون کمترین مقدار است.


در ادامه این گزارش آمده است: این کاهش واردات نفت در حالی اتفاق می‌افتد که ایران قصد دارد تولید نفت خام خود از 3.8 میلیون بشکه در روز ماه‌های اخیر به 4 میلیون بشکه تا پایان سال جاری برساند و صادرات نفت به کشورهای اروپایی را نیز افزایش دهد.بر اساس این گزارش طی 6 ماهه نخست سال جاری واردات نفت ایران از سوی 4 کشور آسیایی 21 درصد رشد داشته و به 1.71 میلیون بشکه در روز رسیده است.اکونومیست تایمز نوشت: بر اساس آخرین آمار واردات نفت ایران از سوی هند در سه ماهه نخست سال مالی این کشور از آوریل تا ژوئن بیش از 30 درصد افزایش داشته است.در پایان این گزارش آمده است: وزارت بازرگانی ژاپن روز دوشنبه آمار رسمی منتشر کرد که نشان می‌دهد ماه گذشته واردات نفت این کشور از ایران برای دومین ماه متوالی کاهش داشته است.

 

                               

آمار     واردات     نفت     تحریم     صادرات    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :