موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/129643 :کد

عضو هیأت مدیره انجمن گوش، گلو و بینی؛

تضعیف عصب شنوایی با استفاده مداوم از هندزفری

  دوشنبه ۰۹ مرداد ۱۳۹۶ — ۲۳:۳۹
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -تضعیف عصب شنوایی با استفاده مداوم از هندزفری

عضو هیأت مدیره انجمن گوش، گلو و بینی گفت: استفاده بیش از ۵، ۶ ساعت از هندزفری در طول روز عصب شنوایی را ضعیف می‌کند و این کاهش شنوایی برگشت‌پذیر نیست و درمان نخواهد شد.

به گزارش تحلیل ایران،علیرضا جعفری عضو هیأت مدیره انجمن گوش، گلو و بینی در خصوص خطرات استفاده مداوم از هندزفری، گفت: استفاده از هندزفری می‌تواند سبب عفونت گوش خارجی شود زیرا در حقیقت یک جسم خارجی را وارد گوش می‌کنیم. این هندزفری با پخش آهنگ با صدای بلند روی عصب و حلزون شنوایی اثر می‌گذارد و به مرور باعث کاهش شنوایی می‌شود.

وی افزود: گفته می‌شود استفاده بیش از 5، 6 ساعت در طول روز از هندزفری، عصب شنوایی را ضعیف می‌کند اما ما توصیه می‌کنیم در طول روز بیشتر از یک ساعت استفاده نشود. این کاهش شنوایی برگشت‌پذیر نیست و درمان نخواهد شد.جعفری، اضافه کرد: از آنجایی که هندزفری در هر فضایی قرار داده می‌شود خود عامل انتقال عفونت به پوست داخل گوش است، این پوست بسیار نازک و حساس است و سبب عفونت کانال خارجی می‌شود.

فارس نوشت: عضو هیأت مدیره انجمن گوش، گلو و بینی در خصوص علایم عفونت گوش، گفت: احساس درد شدید که همراه با بلع و فشار روی گوش بیشتر می‌شود همچنین گاهی همراه با ترشحات خفیفی است. وی راه درمان این عفونت را بسته به علت ایجاد عفونت دانست و گفت: مهمترین راه درمان، مصرف آنتی‌بیوتیک است اما حتماً باید توسط متخصص معاینه شود تا علت ایجاد آن مشخص شود. جعفری نشانه‌های ایجاد عفونت در گوش را این گونه بیان کرد: احساس درد و پری گوش و احساس کاهش شنوایی و اگر این عفونت درمان نشود سبب ترشح مایعی در گوش میانی می‌شود، چسبندگی ایجاد کرده و اثر خود را روی استخوان‌های گوش خواهد گذاشت که امکان دارد در مواردی با هیچ درمانی کاهش شنوایی برنگردد.

                               

هندزفری     عصب شنوایی     گوش     پوست     عفونت    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :