موضوعات ‌مرتبط: ورزشی والیبال

a/129649 :کد

داورزنی:پیراهن تیم ملی حرمت دارد

  ﺳﻪشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ — ۰۹:۳۰
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -داورزنی:پیراهن تیم ملی حرمت دارد

معاونت ورزش قهرمانی درباره کنار گذاشتن عادل غلامی بیان کرد: پیراهن تیم ملی حرمت دارد و غلامی با در آوردن آن خودش، خود را از تیم ملی کنار گذاشت.

به گزارش تحلیل ایران،محمدرضا داورزنی درباره اخراج عادل غلامی از تیم ملی بیان کرد: این اتفاقی جدید در ورزش نیست. همه بازیکنان باید در خدمت تیم ملی باشند، حرف اصلی در تیم ملی رعایت نظم و انضباط است. در گذشته نیز شاهد چنین اتفاق‌هایی بودیم و بازیکنانی که نظم را رعایت نکردند از تیم ملی کنار گذاشته شدند. مشاجره به وجود آمده بین عادل غلامی و محمد موسوی منجر شد او نتواند عصبانیت خود را کنترل کند و پیراهن تیم ملی را از تن درآورد و این برای تیم ملی یک حرکت ناشایست است. در واقع غلامی خودش، خود را از تیم ملی کنار گذاشت. منافع تیم ملی برای ما بسیار بااهمیت است. عادل غلامی بازیکن بسیار خوبی است و من او را شخصا دوست دارم اما اتفاقی که رخ داد باعث نمی‌شود تا رفتارش بخشیده شود. ما مجبور به حمایت از تصمیم کادر فنی هستیم و این به نفع منافع تیم ملی است. امیدوارم همه متوجه این موضوع باشند که حضور در تیم ملی حرمت دارد و باید این حرمت را حفظ کنند. مطمئنا غلامی از رفتارش پشیمان است اما چاره‌ای به جز کنار گذاشتن او و تابعیت از تصمیم کادر فنی نداریم.


وی درباره استعفای علیرضا رحیمی رئیس فدراسیون هندبال نیز بیان کرد: رحیمی از سه هفته گذشته استعفای خود را به دلیل جو سنگین، فشارهایی که ناشی از بدهکاری فدراسیون بر دوش داشت و همچنین تهمت‌ها و حرف‌های بی‌ربطی که زده می‌شد، داد و نتوانست فضا را تحمل کند و احساس کرد که ماندن و ادامه کار به او لطمه خواهد زد. از طرف دیگر او برای ادامه کار نیاز دارد تا بدهی‌های فدراسیون پرداخت شود چرا که طلبکاران هر روز در فدراسیون حضور دارند و برای او مشکل ایجاد کرده‌اند. وزارت ورزش نیز تلاش خود را برای رفع مشکلات می کند.او در ادامه افزود: علاوه بر فدراسیون هندبال، شطرنج و تیراندازی نیز چنین مشکلی را دارند و اگر وزارت ورزش بخواهد بدهی‌های فدراسیون‌ها را پرداخت کند نیاز به بودجه‌ای دو برابر آنچه که به فدراسیون‌ها پرداخت می‌کند دارد.


معاونت ورزش قهرمانی در ادامه گفت: از طرف دیگر مسئولان فدراسیون نیز در تلاش هستند تا منابعی را تامین کنند تا لطمه‌ای به برنامه‌های جاری آن‌ها وارد نشود و بدهی‌های خود را نیز پرداخت کنند. این مشکلات دست به دست هم داد تا رحیمی احساس کند نمی‌تواند کار را ادامه دهد و به همین دلیل سه هفته گذشته استعفای خود را کتبا اعلام کرد.ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا او را مجاب به ادامه کار کنیم چرا که او مدیر شایسته‌ای است و امیدوار بودیم کار را ادامه دهد اما اگر اصرار به استعفا داشته باشد مجبور هستیم بپذیریم.داورزنی درباره ترمیم هیات مدیره پرسپولیس نیز بیان کرد: این سوال را باید از آقای سلطانی‌فر بپرسید. نفرات به مجمع اعلام شده‌اند و منتظر هستیم.


وی درباره استعفای ناطق نوری اظهار کرد: ناطق نوری بعد از انقلاب احیا کننده بوکس کشور بود و پس از 27 سال مدیریت، تشخیص داد که باید میدان را به جوانان بدهد تا باعث پیشرفت بوکس شود. او استعفای خود را به وزیر ورزش داده است و سلطانی‌فر نیز برای حفظ حرمتش، او را به عنوان رییس افتخاری بوکس منصوب کرد. او می‌تواند در جلسات هیات رییسه شرکت کند اما در کارهای اجرایی خیر. حفظ حرمت پیشکسوتان از وظایف وزارت ورزش است که ما این وظیفه را به خوبی انجام دادیم.سرپرست انتخاب می‌شود و مقدمات برگزاری مجمع انجام خواهد شد.


داورزنی درباره باخت ملی‌پوشان امید والیبال مقابل تیم اندونزی بیان کرد: هدف ما کسب نتیجه در مسابقه‌های مهم است به همین دلیل از همه ظرفیت‌های خود در رده امید استفاده کردیم. در این مسابقه‌ها تیم زیر 23 سال ما در مقابل بازیکنان بزرگسال قرار گرفت چرا که ما می‌خواهیم از دل این بازیکنان نفرات شایسته را انتخاب و از آن‌ها در مسابقه‌های جاکارتا و جهانی استفاده کنیم. بازیکنانی در این رویداد حضور داشتند که حتی در تیم‌های خود در لیگ فیکس نبودند اما در این میدان توانستند بازی کنند و تجربه به دست آورند. این تیم می‌توانست بر روی سکو قرار گیرد اتفاقی که افتاد این بود که ملی‌پوشان در مقابل کشورهایی مانند استرالیا و چین تایپه پیروز میدان شدند اما پس از کسب دو گیم برد مقابل اندونزی، احساس کردند که جزو 4 تیم قرار گرفته‌اند و همین موضوع باعث شد تجربه‌ای تلخ برای آن‌ها رقم بخورد و نتیجه را واگذار کردند. این نشان می‌دهد که تیم نیازمند کسب تجربه است و این تجربه باید در چنین میدان‌هایی به دست آید تا در میدان‌های بزرگتر نتیجه آن را شاهد باشیم.


او در ادامه  افزود: در بازی مقابل استرالیا دو گیم اول را واگذار کردیم اما سه گیم بعد را پیروز میدان شدیم. این‌ها اتفاقاتی است که در چنین بازی‌هایی رخ می‌دهد و باید از آن‌ها درس گرفت و مردم باید بدانند هدف تیم ملی والیبال کسب موفقیت در میدان‌های بزرگتر است.معاونت ورزش قهرمانی با بیان اینکه انتخابات 17 فدراسیون تا پایان امسال برگزار می‌شود بیان کرد: اساسنامه فدراسیون‌ها به مرحله نهایی رسیده است و تا آخر هفته به هیات دولت خواهد رفت تا مراحل تصویب آن انجام شود. همچنین به فدراسیون‌ها نیز ابلاغ خواهد شد تا آن را به فدراسیون‌های جهانی خود ارائه دهند. تا پایان سال انتخابات 17 فدراسیون برگزار خواهد شد. فدراسیون‌های مختلفی داریم مانند نجات غریق که از ماه جاری ثبت نام آن‌ها آغاز خواهد شد. همچنین دوره ریاست فدراسیونهای شنا، سه گانه، کوهنوردی و 5 فدراسیون دیگر بزودی به اتمام می‌رسد. تکواندو نیز در دی ماه دوره اش به پایان می‌رسد. در فدراسیون والیبال نیز سعی ما بر این است در کوتاه‌ترین زمان ثبت‌نام‌ها را انجام دهیم.


داورزنی درباره قانون انتخاب روسای فدراسیون‌هایی که زیر نظر IOC نیستند توسط وزیر ورزش و جوانان به جای مجمع عمومی، بیان کرد: این ماده حذف شده است.

                               

داورزنی     عادل غلامی     اخراج     والیبال        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :