موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی وام ازدواج

a/129696 :کد

طبق تفاهمنامه؛

ضرب الاجل برای خاتمه صف وام ازدواج

  ﺳﻪشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ — ۲۲:۳۶
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -ضرب الاجل برای خاتمه صف وام ازدواج

تفاهمنامه ده بانک عامل و یک صندوق قرض الحسنه با بانک مرکزی در قالب طرح ضربتی اعطای وام ازدواج از اول مرداد آغاز شده است.

 به گزارش تحلیل ایران،هدف این طرح 9 هفته ای که آخر شهریور به پایان می رسد، کاهش زمان انتظار و خارج شدن 500 هزار نفر از صف وام قرض الحسنه ازدواج است.

 

واحد مرکزی خبر نوشت: مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی با اشاره به اینکه برای هر یک از بانک های عامل سهمیه در نظر گرفته شده ، گفته است : بانک های ملی، صادرات، تجارت، ملت، کشاورزی، سپه، رفاه کارگران، مسکن، توسعه تعاون، قرض الحسنه مهرایران و صندوق قرض الحسنه پارسیان این 500 هزار فقره وام را پرداخت خواهند کرد.

 

به گفته سید علی اصغر میرمحمدصادقی؛ اولویت این طرح استان های محروم و مناطق کمتر برخوردار است و هر چقدر این وام در استان های محروم داده شود بانک های عامل امتیاز بیشتری می گیرند و اولویت بعدی آن است که افرادی که در زمان بیشتری در صف انتظار بودند زودتر این وام را دریافت کنند.

 

برای مطلع شدن از اجرای این طرح به سراغ برخی از بانک های رفتیم.معاون شعبه مرکزی بانک قرض الحسنه مهرایران می گوید: از آغاز اجرای این طرح هر روز تشکیل پرونده می دهیم و در اولین فرصت هم وام را به حساب متقاضیان واریز می کنیم.آقای آبسردنژاد افزود: ما برای پرداخت وام ازدواج متقاضیانی که به بانک مهرایران معرفی شده باشند، مشکلی نداریم.به دومین بانک هم مراجعه کردیم که رئیس شعبه طالقانی بانک تجارت هم با اعلام آمادگی لازم برای اجرای این طرح، می گوید: برای دریافت هر فقره از این وام تنها یک ضامن کافی است.

 

آقای پالیزدار می افزاید: معرفی شدگان با تشکیل و تکمیل پرونده در کوتاه ترین زمان به پول این وام خواهند رسید.در مراجعه به یکی از شعب بانک سپه با متقاضی وام ازدواج روبرو شدیم. متقاضی معرفی شده به بانک سپه شعبه طالقانی گفت: خیلی وقت است که تشکیل پرونده دادم اما با اجرای طرح ضربتی اعطای وام ازدواج، این شعبه با من تماس گرفت و قرار است با آوردن یک ضامن وام پرداخت شود.آقای ابوحمزه، رئیس شعبه طالقانی بانک سپه هم دراین باره گفت: با ابلاغ این طرح ما آماده پرداخت وام ازدواج به تمامی متقاضیانی هستیم که از سوی سامانه بانک مرکزی به ما معرفی شده باشند.

 

متقاضی دیگری با اشاره به اینکه تنها دو ماه ثبت نام کردم، گفت: باورم نمی شد که در این مدت کوتاه به پول وام ازدواج برسم و از این بابت بسیار خوشحال هستم.رییس شعبه مرکزی بانک ملت هم با اشاره به ابلاغ طرح ضربتی اعطای وام ازدواج و دستور مدیرعامل بانک ملت برای اجرای فوری آن، گفت: بطور متوسط روزانه پرونده سه یا چهار متقاضی تکمیل می کنیم و در کوتاهترین زمان وام آنها را به حسابشان واریز می کنیم.آقای کمالوند با اشاره به اینکه ما هیچ مشکلی برای پرداخت به متقاضیان معرفی شده نداریم، می افزاید: خواهشمندیم متقاضیانی که معرفی شدند در اولین فرصت به شعبات برای تکمیل پرونده مراجعه کنند زیرا مهلت این طرح آخر شهریور به پایان می رسد.

 

متقاضیانی دیگری هم با خرسندی از تسریع در پرداخت وام ازدواج، گفت: ای کاش این طرح زودتر از اینها اجرایی می شد تا ما با مشکلات کمتری مواجه می شدیم اما باز هم خداروشکر که این طرح اجرایی شد.در همین راستا مدیرعامل بانک سپه با اشاره به طرح ضربتی بانک مرکزی برای ارائه وام ازدواج به متقاضیان گفت: هماهنگی های لازم با تمام شعب بانک سپه برای ارائه وام ازدواج با شرایط ارائه شده از سوی بانک مرکزی انجام شده است.محمدکاظم چقازردی افزود: بانک سپه منابع لازم برای پرداخت این وام را اختصاص داده است.

 

مدیرعامل بانک ملی نیز گفت: این طرح با منابع قرض الحسنه پس انداز بانک ها به میزان بیش از 5 هزار میلیارد تومان انجام می شود که سهم بانک ملی ایران از آن بیش از 900 میلیارد تومان است.محمدرضا حسین زاده افزود: بانک ملی ایران قرار است اعطای90 هزار فقره از این تسهیلات را بر عهده بگیرد که تقریبا 20 درصد کل تسهیلات اعلام شده است.مدیرعامل بانک ملی ایران تاکید کرد: تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوجین 10 میلیون تومان است.از سوی دیگر بانک مرکزی به منظور تسهیل اجرای‌ طرح ضربتی وام ازدواج، شرایط جدیدی برای جایگزینی ضمانت تعیین کرد. اعطای وام ازدواج به پشتوانه یارانه نقدی، ارایه گواهی تعهد کسر اقساط کارمندی و ضمانت با استفاده از پروانه کسب از جمله روش های جایگزین اخذ ضمانت پرداخت وام ازدواج است.

 

در عین حال بانک مرکزی مواردی را برای شرایط و دستورالعمل وام ازدواج و قبل از ثبت نام در سایت و سامانه مربوطه اعلام کرده است که بر اساس آن ثبت نام و تکمیل فرم مربوطه از طریق سایت برای هر یک از زوجین بصورت جداگانه انجام می شود.دریافت کد رهگیری 10 رقمی الزامی است و مراجعه به سایت پس از تعیین شعبه، جهت اطلاع از شعبه عامل اعطای وام ازدواج صورت می گیرد.مدت زمانی تعیین شعبه از سوی بانک‌ها با توجه به میزان منابع قرض‌الحسنه قابل اعطای بانک، مورد اقدام قرار خواهد گرفت.

 

مراجعه به شعبه معرفی شده نیز حداکثر 12 روز کاری، با به همراه داشتن مدارک لازم خواهد بود، همچنین در صورت مراجعه نکردن به شعبه مربوطه در مدت زمان تعیین شده، اطلاعات ثبت نامی حذف خواهد شد.قرار است با اجرای طرح ضربتی پرداخت وام ازدواج صف دریافت کنندگان وام به زیر 50 هزار نفر برسد و همچنین در پایان این طرح بانک های برتر که همکاری بیشتری در اعطای این وام به مردم کرده اند شناسایی و معرفی شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :