موضوعات ‌مرتبط: فناوری دخانیات

a/129734 :کد

تصمیمی مهم در عرضه سیگار

تصمیم سازمان غذا و داروی ‌آمریکا (FDA) در کاهش نیکوتین سیگارها

  چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ — ۱۵:۲۵
تعداد بازدید : ۲۶۴   
 تحلیل ایران -تصمیم سازمان غذا و داروی ‌آمریکا (FDA) در کاهش نیکوتین سیگارها

مقام‌های بهداشت و درمان آمریکا در مبارزه با مرگ و میر ناشی از مصرف دخانیات تصمیم به کاهش چشمگیر میزان نیکوتین موجود در سیگار گرفته‌اند. ارزش سهام شرکت‌های بزرگ دخانیات بعد از این تصمیم سقوط کرده است.

سازمان غذا و داروی ‌آمریکا (FDA) قصد دارد، نیکوتین موجود در سیگارها را چنان کاهش دهد که منجر به اعتیاد مصرف‌کننده نشود. دولت می‌گوید، از این اقدام حمایت خواهد کرد.

این برنامه‌ جامع‌ترین تلاش‌هایی است که از زمان تصمیم کنگره ‌آمریکا در سال ۱۹۶۵ مبنی بر درج خطرات ناشی از استعمال دخانیات بر روی پاکت‌های سیگار در این مسیر انجام می‌شود.

اسکات گوتلیب، رئیس سازمان غذا و داروی آمریکا می‌گوید: «دلیل نرخ بسیار بالای مرگ و میر و بیماری حاصل از مصرف تنباکو اعتیاد به سیگار است. این تنها محصول قانونی است که در مصرفی آگاهانه نیمی از مصرف‌کنندگان باسابقه خود را می‌کشد.»

به گفته او، در صورتی که اوضاع فعلی بر همین منوال پیش رود ۶/ ۵ میلیون نفر از کسانی که هم‌اکنون در قید حیات‌اند بر اثر استعمال تنباکو دچار مرگی زودرس خواهند شد.

صنعت ۱۳۰ میلیارد دلاری دخانیات ممکن است با اجرای این برنامه بسیاری از مشتری‌های خود را از دست بدهد.

بعد از اعلام این برنامه توسط مقام‌های بهداشت و درمان ارزش سهام شرکت‌های بزرگ دخانیات سقوط کرد.

نیل ویلسون از شرکت تجاری "ای‌‌تی‌ایکس کاپیتال" می‌گوید، در مورد تأثیرات برنامه‌ سازمان غذا و داروی آمریکا بر صنعت دخانیات اغراق چندانی صورت نگرفته است.

او از تأثیری که این تصمیم بر سود شرکت‌های دخانیات می‌گذارد بیمناک است.

در کنار سازمان غدا و دارو آمریکا سازمان‌های مشابه در اروپا که در حوزه بهداشت و درمان فعالند نیز ممکن است تصمیمی مشابه اتخاذ کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :