موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/129792 :کد

رئیس کمیسیون اروپا؛

واکنش اتحادیه اروپا به تحریم های جدید

  پنجشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۶ — ۱۳:۳۲
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -واکنش اتحادیه اروپا به تحریم های جدید

رئیس کمیسیون اروپا با ابراز نگرانی عمیق از امضای لایحه تحریم های جدید و سختگیرانه آمریکا علیه روسیه، این تحریم ها را حامل تأثیراتی منفی بر منافع اتحادیه اروپا دانست.

 به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، «ژان کلود یونکر»، رئیس کمیسیون اروپا با ابراز نگرانی عمیق از امضای لایحه تحریم های جدید و سختگیرانه آمریکا علیه روسیه اظهار داشت که این تحریم ها می تواند حامل تأثیراتی مخرب بر شرکت های اروپایی فعال در پروژه های نفت و گاز باشد؛ بویژه پروژه هایی که منافع اتحادیه اروپا را تحت الشعاع قرار خواهد داد.


گفتنی است که اتحادیه اروپا تحریم های جدید آمریکا علیه روسیه را بخشی از «سیاست صنعتی جدید آمریکا» می داند.رئیس کمیسیون اروپا همچنین گفت که پیش از این در نشست های «جی ۷» در ایتالیا و «جی ۲۰» در آلمان اعلام کرده بود در صورتی که آمریکا تحریم های جدیدی علیه روسیه وضع کند، «اتحادیه اروپا آمادگی دارد تا به طور مقتضی واکنش نشان دهد».وی در ادامه افزود که در هنگام اجرای این تحریم ها، منافع اروپا همواره باید مدنظر قرار گیرد و چنانچه این امر محقق نشود، رئیس کمیسیون اروپا این حق را برای خود محفوظ می داند که دست به اقدامات متقابل زند.ژان کلود یونکر در این خصوص گفت: «ما آماده هستیم. ما باید همچنین از منافع اقتصادی خود در برابر آمریکا حمایت کنیم و این کار را خواهیم کرد».


مهر نوشت: طبق اظهارات یونکر، اتحادیه اروپا به تحریم های خود علیه روسیه همچنان پایبند است؛ اما به زعم وی، اجرای کامل «پیمان مینسک» مستلزم تصمیم گیری های مشترک اعضای «جی ۷» در مورد تحریم ها و همکاری نزدیک آنهاست.رئیس کمیسیون اروپا اظهار داشت: «قوانین آمریکا [در حوزه تحریم روسیه] ممکن است بر منافع اتحادیه اروپا در حوزه امنیت انرژی تأثیراتی ناخواسته بگذارد. تحریم های جدید آمریکا ممکن است بر اقدامات و تلاش های اتحادیه اروپا در راستای تنوع بخشی بیشتر به بخش انرژی به ویژه در حوزه کشورهای بالتیک اثر گذارد».دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ساعاتی پیش طرح تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی را امضا کرد.کاخ سفید در بیانیه ای در عین حال اعلام کرده است که قانون تحریم روسیه را با ملاحظاتی اجرا خواهد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :