موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12999 :کد

0

بیانیه انجمن روزنامه نگاران مسلمان درمحکومیت حمله صهیونیست‌

  یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۸:۵۵
تعداد بازدید : ۲۷۹   
 تحلیل ایران -بیانیه انجمن روزنامه نگاران مسلمان درمحکومیت حمله صهیونیست‌

انجمن روزنامه نگاران مسلمان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: بر اصحاب رسانه است که با روشنگری و متراکم سازی اخبار و تحلیل ها درباره جایگاه قدس شریف در ادیان الهی، خاصه دین اسلام اجازه ندهند که صهیونیست ها

انجمن روزنامه نگاران مسلمان با صدور بیانیه ای اعلام کرد: بر اصحاب رسانه است که با روشنگری و متراکم سازی اخبار و تحلیل ها درباره جایگاه قدس شریف در ادیان الهی، خاصه دین اسلام اجازه ندهند که صهیونیست ها به اهداف خطرناک خود علیه مسجدالاقصی، دست یابند.

 

به گزارش تحلیل ایران،‌انجمن روزنامه نگاران مسلمان با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن تجاوز صبح امروز صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی و کشته و زخمی کردن دهها فلسطینی از رسانه ها خواست با افشاگری این جنایت اجازه ندهند صهیونیست ها به اهداف پلید خود برسند.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حمله صهیونیست ها به مسجد الاقصی، سبعیت ذاتی اشغالگران سرزمین قدسی فلسطین را بار دیگر در معرض نگاه جهانیان قرار داد. صهیونیست ها با حمله به مسجد الاقصی با هدف اشغال و تخریب آن، نشان دادند که به هیچ قانون و حقوقی پای بند نیستند و اشکارا همه قوانین بین المللی و بدیهی

ترین حقوق انسانی و جامعه بشری را نادیده گرفته و اعمالی دور از اخلاق انسانی و تمدن بشری را انجام می دهند.

احترام به انسان ها و باورهای دینی انان و مکان های مقدس مانند مساجد و معابد و کلیساها آشکارا در قوانین بین المللی تصریح شده است و بی حرمتی به این اماکن مقدسه از موارد نقض حقوق بشر به شمار رفته و قابل پیگیری در مجامع حقوقی و قضایی است.

انجمن روزنامه نگاران مسلمان ضمن محکوم کردن حملات صهیونیست ها به مسجد الاقصی و هتک حرمت این مکان قدسی و اعلام حمایت از مدافعان مومن و جان برکف حرم قدسی قدس شریف، اعلام می دارد:

قدس شریف، یکی از شریف ترین و مقدس ترین مساجد مسلمانان بوده و اشغال و یا هر اقدامی که موجودیت ویا هویت این مکان مقدس اسلامی را تهدید کند، به مثابه اعلام جنگ با کل جهان اسلام است و این اقدام می تواند پیامد های ناگواری در پی داشته و استقرار صلح و آرامش را در جهان ، شدیدا تهدید کند. زیرا هویت اسلامی و موجودیت قدس شریف، خط قرمز امت اسلام در فلسطین به شمار می رود.

 انتظار بدیهی از سازمان ملل متحد آن است که حد اقل خود به قطعنامه های صادره اش ( قعطنامه ظالمانه و غیر قانونی 181  تقسیم فلسطین به سال 1947 میلادی) پای بند بوده و اجازه ندهد که صهیونیست ها با تحقیر آن سازمان و جامعه ی جهانی، اهداف غیر قانونی و نامشروع خود را در بیت المقدس پیگیری و عملیاتی سازند. چرا که بر اساس قعطنامه ی مذکور بیت المقدس در حاکمیت صهیونیست ها تعریف نشده است.

بر اصحاب رسانه است که با روشنگری در این حوزه و متراکم سازی اخبار و تحلیل ها در باره ی جایگاه قدس شریف در ادیان الهی، خاصه دین خاتم(ص) اجازه ندهند که صهیونیست ها به اهداف خطرناک خود در باره ی قدس شریف، دست یابند. زیرا تخریب مسجد الاقصی پیش از آنکه در ساحت واقع انجام شود می بایست در ساحت اذهان مردم خصوصا مردم مسلمان، تخریب شود و دفع این خطر رسالت سنگین اصحاب رسانه و صاحبان قلم است.

انجمن روزنامه نگاران مسلمان، تردیدی ندارد که موجودیت دولت صهیونیستی یعنی اسرائیل در سراشیبی سقوط قرار گرفته و هر اقدام آن، مانند تعرض به قدس شریف، شتاب حرکتش به سوی نابودی را افزون تر ساخته و پیش بینی صالحان دینی و دانشمندان را بر پایان قریب الوقوع حیات اسرائیل، یقینی تر می سازد.


منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :