موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/13040 :کد

0

تعداد مدارس مسکن مهر سمنان افزایش یابد

  یکشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۱:۲۹
تعداد بازدید : ۲۹۷   
 تحلیل ایران -تعداد مدارس مسکن مهر سمنان افزایش یابد

فرماندار سمنان با اشاره جمعیت بالای ساکن در مسکن مهر شهر سمنان تعداد مدارس موجود در این منطقه از ‌شهر را ناکافی دانست و گفت: تعداد مدارس مسکن مهر سمنان باید افزایش یابد.

به گزارش تحلیل ایران، سید عباس دانایی عصر امروز در نشست پروژه مهر سمنان در سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان اظهار داشت: مسکن مهر استان سمنان به 60 باب مدرسه برای پاسخگویی به این تعداد جمعیت نیاز دارد.

وی بااشاره به اینکه هم‌اکنون بیش از 12 هزار واحد مسکن مهر در شهر سمنان ساخته شده است تصریح کرد: بیش از نیمی از واحدهای مسکن مهر در استان سمنان مربوط به شهرستان سمنان است.

فرماندار سمنان با بیان اینکه این تعداد واحد مسکونی در مسکن مهر سمنان قرار است تا به 15 هزار واحد افزایش یابد خاطرنشان کرد: 30 تا 35 هزار نفر در این واحدها سکونت دارند که جمعیت بالایی را تشکیل می‌دهند.

دانایی با اشاره به اینکه هم‌اکنون تنها سه مدرسه در مسکن مهر استان سمنان احداث شده است تصریح کرد: این مدارس هم اکنون به صورت دو شیفته در حال فعالیت هستند که جمعیت دانش‌اموزی در این مدارس نیز بسیار بالا است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای احداث دو مدرسه خیرساز دیگر در مسکن مهر سمنان عنوان کرد: حتی با وجود تحقق این پیش‌بینی‌ها نیز تعداد مدارس در مسکن مهر سمنان به پنج باب می‌رسد که پاسخگوی جمعیت بالای ساکن در آن نیست.

فرماندار سمنان خاطرنشان کرد: تا ابتدای هفته دولت سال آینده، این دو مدرسه در مسکن مهر سمنان نیز به اتمام رسیده و برای ابتدای سال تحصیلی جدید تجهیز می‌شوند.


تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :