موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/13090 :کد

0

آلمان «مرزهای باز» خود با اتریش را بست

  دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۰:۴۷
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -آلمان «مرزهای باز» خود با اتریش را بست

آلمان با هدف کنترل سیل پناهجویان به این کشور، یکی از عناصر مهم یکپارچگی اتحادیه اروپا یعنی مرزهای باز را به تعلیق درآورد و روز یکشنبه کنترل های مرزی را در مرز با اتریش برقرار کرد.

 آلمان با هدف کنترل سیل پناهجویان به این کشور، یکی از عناصر مهم یکپارچگی اتحادیه اروپا یعنی مرزهای باز را به تعلیق درآورد و روز یکشنبه کنترل های مرزی را در مرز با اتریش برقرار کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه اینترنتی وال استریت ژورنال، یک مقام وزارت کشور آلمان اعلام کرد که آمدوشد قطارها در مسیر مرز اتریش در جنوب شرقی آلمان به حال تعلیق درآمده و از پلیس فدرال خواسته شده که به تامین امنیت مرزها در ایالت «باواریا» در جنوب شرقی این کشور کمک کند. 
این مقام تاکید کرد الان هر کسی بخواهد وارد آلمان شود باید اسناد و مدارک نشان دهد. 
توماس دی مزر وزیر کشور آلمان نیز روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که هدف این اقدام محدود کردن سیل مهاجران به آلمان و بازگشت به فرایند منظم هنگام ورود افراد به مرزها است. 
وی افزود: این اقدام بنا به دلایل امنیتی نیز بطور فوری مورد نیاز بود. 
وزیر کشور آلمان با هشدار در خصوص تاخیر در سفرها در مرز اتریش ، مشخص نکرد که مقررات جدید تا چه زمانی برقرار خواهد بود. 
به این ترتیب آلمان که در ماههای اخیر یکی از مقصد های اصلی صدها هزار پناهجو از خاورمیانه و جاهای دیگر بوده است ، یک هفته پس از آنکه درهای خود را به روی پناهجویان باز کرد ، اکنون شروع به بستن درها کرده است. 
این اقدام همچنین نشان می دهد که بحران پناهجویان چه تاثیرات مهمی بر اروپا دارد و این اقدام آلمان زنگ خطری برای کل اتحادیها روپا از ناحیه پناهجویان است. 
این در حالی است که انتظار می رود تنها در همین هفته 40 هزار پناهجو وارد آلمان شوند و مقام های این کشور درباره کمبود سرپناه هشدار داده اند. 
اتحادیه اروپا از این اقدام آلمان حمایت کرده و گفته است که این اقدام نشان دهنده لزوم توافق کشورهای اتحادیه اروپا در خصوص یک رویکرد مشترک در قبال پناهجویان است. 

                               

آلمان     اتریش     مهاجران     مرز        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :