موضوعات ‌مرتبط: ورزشی بین الملل

a/131029 :کد

مارادونا: من سرباز مادورو هستم

  چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶ — ۱۰:۴۲
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -مارادونا: من سرباز مادورو هستم

باوجودآنکه رئیس‌جمهورونزوئلادربحبوحه یک بحران سیاسی عمیق باانتقادکشورهای آمریکای لاتین وجهان مواجه شده،اسطوره فوتبال آرژانتین ضمن حمایت ازوی اعلام کردکه می‌خواهدبرای دولت چپ‌گرای ونزوئلامبارزه کند.

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از خبرگزاری رویترز، دیگو مارادونا،‌ اسطوره فوتبال آرژانتین در صفحه رسمی فیس‌بوک خود نوشت: تا زمانی که هوگو چاوز، رئیس‌جمهور فقید ونزوئلا زنده بود ما طرفدار او بودیم.


وی افزود: هنگامی که نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا دستور دهد من برای یک "ونزوئلای آزاد" لباس سرباز را به تن می‌کنم و با امپریالیسم و آنهایی که می‌خواهند پرچم‌های ما را که مقدس‌ترین دارایی ما هستند پایین بکشند، مبارزه خواهم کرد.مارادونا به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی و ایتالیایی نوشت: "زنده بادچاوز..زنده باد مادورو.. زنده باد انقلاب".این اطلاعیه واکنش فوری ماریو کمپس، هم تیمی سابق مارادونا را به همراه داشت.


وی گفت: دیگو مارادونا چطور می‌توانی از مرگ ۱۲۴ جوانی که از آزادی و دموکراسی در کشورشان دفاع کردند، حمایت کنی؟این جر و بحث چند روز پس از آن صورت گرفت که بلوک تجاری منطقه‌ای مرکوسور عضویت ونزوئلا را به حالت تعلیق در آورد و مادورو را به نقض حقوق بشر متهم کرد و از وی خواست تا فورا مجلس تازه تاسیس موسسان را منحل کند.مادورو در سال‌های اخیر متحدان بسیاری را در سراسر این منطقه از جمله آرژانتین و برزیل از دست داده چراکه آنها به جناح راست تغییر جهت دادند.مارادونا به خاطر حمایت از سیاستمداران چپ‌گرا در آمریکای لاتین کاملا معروف است و یکی از دوستان فیدل کاسترو، رهبر فقید کوبا به شمار می‌رود.


اظهارات مارادونا در فیس‌بوک انتقاد انریکه کاپریلس، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا را نیز به همراه داشت.کاپریلس گفت: اگر مارادونا می‌خواهد به ونزوئلا بیاید من شخصا او را از فرودگاه همراهی می‌کنم و سراسر ونزوئلا را به او نشان می‌دهم تا بتواند با چشمان خود شاهد وضعیت کشورما باشد. این انقلابی که می‌گویید "غیرقابل دفاع و نامعتبر" است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :