موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/13115 :کد

0

گفت وگوی تلفنی اولاند و مرکل در آستانه اجلاس سران اتحادادیه

  دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۴:۳۰
تعداد بازدید : ۳۶۳   
 تحلیل ایران -گفت وگوی تلفنی اولاند و مرکل در آستانه اجلاس سران اتحادادیه

روزنامه لوپوئن نوشت: در آستانه اجلاس فوری سران اروپا، «فرانسوا اولاند» و «آنگلا مرکل» در گفت وگویی تلفنی به بررسی وضعیت پناهجویان پرداختند و توافق کردند دو کشور در نشست فوری اتحادیه اروپا، بیانیه...

 روزنامه لوپوئن نوشت: در آستانه اجلاس فوری سران اروپا، «فرانسوا اولاند» و «آنگلا مرکل» در گفت وگویی تلفنی به بررسی وضعیت پناهجویان پرداختند و توافق کردند دو کشور در نشست فوری اتحادیه اروپا، بیانیه مشترک ارائه دهند.

به گزارش تحلیل ایران، وزیران 28 کشور اتحادیه اروپا امروز(دوشنبه) در بروکسل جمع می شوند تا در مورد بحران ورود روزافزون پناهجویان به اروپا و کنترل مرزها گفت وگو کنند.
خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد، لوکزامبورگ که ریاست دوره ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد در بیانیه ای اعلام کرد، به تازگی اوضاع مهاجرت در داخل و خارج از مرزهای اتحادیه اروپا گسترش بی سابقه ای یافته است.
در این بیانیه آمده است: «ژان اسلبورن» وزیر امور مهاجرت و پناهندگی لوکزامبورگ با هدف ارزیابی اوضاع، اقدامات سیاسی جاری، مذاکره در مورد راهکارهای جدید و برای تقویت پاسخ اروپا، تصمیم به برگزاری این نشست گرفته است.
این درخواست در پی دیدار وزیران کشور فرانسه، آلمان و انگلیس در حاشیه نشست 9 کشور اروپایی در مورد امنیت حمل و نقل مطرح شد. سه طرف بر لزوم اتخاذ تدابیر فوری برای مقابله با چالشی که موج پناهجویان ایجاد کرده، تاکید کردند.
 آلمان با هدف کنترل سیل پناهجویان به این کشور، دیروز(یکشنبه) با تعلیق یکی از عناصر مهم یکپارچگی اتحادیه اروپا یعنی مرزهای باز، کنترل های مرزی را در مرز با اتریش برقرار کرد.
یک مقام وزارت کشور آلمان اعلام کرد که آمدوشد قطارها در مسیر مرز اتریش در جنوب شرقی آلمان به حال تعلیق درآمده و از پلیس فدرال خواسته شده که به تامین امنیت مرزها در ایالت «باواریا» در جنوب شرقی این کشور کمک کند. 
به گفته وی، از این پس هر کسی بخواهد وارد آلمان شود باید اسناد و مدارک نشان دهد. 
آلمان هدف از این اقدام را محدود کردن سیل مهاجران به آلمان و بازگشت به فرایند منظم هنگام ورود افراد به مرزها بیان کرده است.
اتحادیه اروپا از این اقدام آلمان حمایت کرده و گفته است که این اقدام نشان دهنده لزوم توافق کشورهای اتحادیه اروپا در خصوص یک رویکرد مشترک در قبال پناهجویان است. 
با این حال، آژانس پناهندگان سازمان ملل دیروز درخواست کرد که اتحادیه اروپا از اقداماتی که موجب سرگردانی و بلاتکلیفی حقوقی پناهجویان می شود خودداری کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :