موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/131189 :کد

والیبال انتخابی قهرمانی جهان - اردبیل؛

نمایش قدرت والیبال ایران در مقابل چین

  شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ — ۲۳:۴۰
تعداد بازدید : ۳۵۱   
 تحلیل ایران -نمایش قدرت والیبال ایران در مقابل چین

تیم ملی والیبال در دومین مسابقه خود از رقابت های انتخابی قهرمانی جهان با نتیجه ۳ صفر از سد چین گذشت.

 به گزارش تحلیل ایران،شاگردان ایگور کولاکوویچ در ادامه این رقابت ها از ساعت 18 امروز (شنبه) به مصاف چین رفتند و در سه ست پیاپی با امتیازات 25 بر 21، 29 بر 27 و 25 بر 20 حریف خود را از پیش رو برداشتند.

 

واحد مرکزی خبر نوشت: کولاکوویچ در این مسابقه تیم خود را با ترکیب سعید معروف، سیدمحمد موسوی، سامان فائزی، فرهاد قائمی، میلاد عبادی پور و امیر غفور روانه میدان کرد. مهدی مرندی و مصطفی حیدری هم به عنوان لیبرو، هنگام دریافت و توپ گیری به تناوب وارد زمین می شدند.در اوایل مسابقه دو تیم در کسب امتیاز به صورت پایاپای پیش می رفتند. چینی ها در دفاع روی تور عملکرد خوبی از خود ارائه دادند و تا امتیاز 15 – 15 هم پا به پای ایران بالا آمدند اما هر چه به امتیازات حساس و نهایی ست نزدیک می شدیم، تجربه ملی پوشان ایران به آنها کمک می کرد تا راه برتری بر حریف را پیدا کنند. اشتباهات چینی ها هم در امتیازات پایانی بیشتر شد تا در نهایت ایران 25 بر 21 در این ست به پیروزی برسد.

 

ست سوم شرایط متفاوتی داشت. این بار در اوایل ست ایران فاصله امتیازی خوبی با حریف ایجاد کرد اما در اواخر ست چینی ها با درخشش در زدن سرویس و البته استفاده از چند اشتباه فردی ملی پوشان ایران توانستند کار را به تساوی 22 – 22 بکشانند. ادامه ست با کسب امتیازات متوالی برای دو تیم دنبال شد اما در نهایت این ست طولانی و 34 دقیقه ای با برتری 29 بر 27 ایران به پایان رسید. میلاد عبادی پور ستاره این ست بود و به تنهایی هشت امتیاز کسب کرد.عبادی پور در ست سوم هم درخشش فوق العاده ای از خود به جای گذاشت. چند سرویس پی در پی این بازیکن در میانه های ست زمینه را برای کسب امتیاز برای ایران و ایجاد فاصله پنج امتیاز با حریف فراهم کرد. این بار دیگر بازیکنان ایران اجازه ندادند که حریف مجال نزدیک شدن به آنها را پیدا کند و با عملکرد خوب خوب در حمله، سرویس و دفاع روی تور، چینی ها را مقهور قدرت خود کردند. در نهایت ست سوم هم با امتیاز 25 بر 20 به سود ایران به پایان رسید.

 

فردا و در ادامه رقابت ها چین در یک بازی سرنوشت ساز از ساعت 15:30 به مصاف کره جنوبی می رود و ایران هم از ساعت 18 با قزاقستان روبرو می شود.رقابت های انتخابی مسابقات قهرمانی 2018 جهان از 19 تا 23 در سالن حسین رضازاده اردبیل برگزار می شود.تیم های ایران، کره جنوبی، چین، قطر و قزاقستان در این رقابت ها به مصاف هم می روند و در نهایت دو تیم برتر راهی رقابت های قهرمانی جهان که سال آینده به میزبانی ایتالیا و بلغارستان برگزار می شود، راه پیدا خواهد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :