موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک ، بیمه ، بورس

a/131207 :کد

روابط عمومی بانک مرکزی؛

هشدار بانک مرکزی درباره دریافت اطلاعات نهادهای پولی مجاز

  یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ — ۱۴:۴۷
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -هشدار بانک مرکزی درباره دریافت اطلاعات نهادهای پولی مجاز

فهرست بانک‌ها و نهادهای پولی مجاز همراه با اطلاعات مربوط به آن‌ها در پایگاه اطلاع‌رسانی بانک مرکزی منتشر شد.

به گزارش تحلیل ایران از روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک اعلام کرد: فهرست بانک‌ها و نهادهای پولی مجاز همراه با اطلاعات مربوط به آن‌ها مانند مشخصات ثبتی، نشانی، شماره‌های تماس را صرفاً از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی بانک مرکزی دریافت کنید.
 
بر مبنای گزارش‌های واصله، تشابه اسمی و یا اشتراک در اعضای هیئت‌مدیره برخی نهادهای بانکی و مؤسسات پولی غیربانکی اعم از شرکت‌های واسپاری (لیزینگ)، صندوق‌های قرض‌الحسنه، تعاونی‌های اعتبار و صرافی‌ها، با یکدیگر و یا با سایر شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، بعضاً منجر به بروز اشکالاتی از حیث تشخیص بانک‌ها و نهادهای پولی مجاز ‌و تفکیک شخصیت حقوقی این نهادها با سایر اشخاص حقوقی (دارای تشابه اسمی) توسط مشتریان نهادهای مذکور شده است.

در همین رابطه تاکید می‌ شود، فهرست بانک‌ها و نهادهای پولی مجاز همراه با اطلاعات مربوط به آن‌ها مانند مشخصات ثبتی، نشانی، شماره‌های تماس و ... در پایگاه اطلاع‌رسانی این بانک درج شده است.بر این اساس هموطنان می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی این بانک به نشانی www.cbi.ir، بنر نظارت بانکی، بخش بانک‌ها و نهادهای پولی مجاز، از نام و مشخصات کامل هر یک از بانک‌ها و نهادهای پولی مجاز مطلع شوند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :