موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/131258 :کد

تابش:

احتمالا تمامی وزرای پیشنهادی رای اعتماد بگیرند

  دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ — ۱۲:۲۰
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -احتمالا تمامی وزرای پیشنهادی رای اعتماد بگیرند

یک نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات فراکسیون‌ها و کمیسیون‌های مختلف مجلس برای ارزیابی وزرای پیشنهادی دولت گفت که احتمالا تمامی وزرای پیشنهادی موفق به کسب رای اعتماد مجلس خواهند شد.

به گزارش تحلیل ایران،محمدرضا تابش اظهار کرد: امروز سومین روزی است که وزرای پیشنهادی دولت در فراکسیون‌های سیاسی مجلس و کمیسیون‌ها و فراکسیون‌های تخصصی و جلسات مجامع استانی حضور پیدا کردند و به تشریح برنامه‌های خود پرداختند. برآورد من این است که مشکل آن چنانی برای نگرفتن رای اعتماد وجود ندارد.وی افزود: براساس مذاکراتی که با افراد موثر در فراکسیون‌های دیگر مجلس داشتم و با توجه به اینکه رای عدم اعتماد به یک وزیر نیازمند اجماع حداقل دو فراکسیون سیاسی مجلس است، بعید است هیچ کدام از گزینه‌های پیشنهادی رای عدم اعتماد بگیرند و احتمالا موفق به جلب نظر مجلس خواهند شد.


نائب رئیس فراکسیون امید مجلس ادامه داد: فراکسیون امید جزو فعال‌ترین فراکسیون‌های سیاسی مجلس بود که در سایه برنامه‌ریزی‌های انجام شده و تلاش دکتر عارف و هیات رئیسه شاهد حضور منظم وزرا در فراکسیون بودیم. تاکنون 13 وزیر پیشنهادی در جلسه فراکسیون حضور پیدا کرده‌اند و امروز هم جلسه فراکسیون با دو وزیر پیشنهادی دیگر برگزار خواهد شد.تابش اضافه کرد: جلسه مجمع عمومی فراکسیون امید امشب برگزار خواهد شد و پس از جمع بندی کارگروه‌های تخصصی و لحاظ کردن فرم ارزیابی، براساس رای مخفی مشخص خواهد شد که نظر فراکسیون امید نسبت به وزرای پیشنهادی وزارتخانه‌ها چیست.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :