موضوعات ‌مرتبط: فناوری دانشگاه

a/131361 :کد

به گزارش موسسه رتبه‌بندی شانگهای در2017

دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان

  چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ — ۱۱:۰۳
تعداد بازدید : ۳۸۱   
 تحلیل ایران -دانشگاه‌های تهران و امیرکبیر در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان

گزارش موسسه رتبه‌بندی شانگهای در خصوص ۵۰۰ دانشگاه برتر درسال ۲۰۱۷ منتشر شد. دانشگاه هاروارد آمریکا،رتبه نخست را بدست آورد. دانشگاه‌های تهران و صنعتی امیرکبیر در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند

در گزارش موسسه رتبه‌بندی شانگهای مربوط به برترین دانشگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۷، ایالات متحده آمریکا با ۱۳۵ دانشگاه و بریتانیا با ۳۸ دانشگاه، در صدر فهرست دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارند.

نظام رتبه‌بندی شانگهای که یکی از معتبرترین نظام‌های بین‌المللی رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزشی و پژوهشی در جهان است از سال ۲۰۰۳ راه‌اندازی شد.

این نظام رتبه‌بندی از شش شاخص اصلی برای تعیین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان استفاده می‌کند. تعداد جایزه‌های نوبل و فیلدز، تعداد مقالات منتشر شده در مجلات معتبر علمی جهان همچون مجله‌های "ساینس" و "نیچر"، کیفیت و عملکرد سرانه آموزشی با درنظر گرفتن اندازه موسسه و تعداد استادان و دانشجویان، از جمله این شاخص‌ها هستند.

بر أساس این گزارش، دانشگاه آمریکایی هاروارد، همانند ۱۵ سال گذشته، در صدر این فهرست قرار گرفته است. دانشگاه‌های استنفورد آمریکا، کمبریج بریتانیا و "ام‌آی‌تی" در آمریکا در مکان‌های دوم تا چهارم فهرست رتبه‌بندی شانگهای قرار دارند. نام چهل دانشگاه برتر فرانسه هم در فهرست رتبه‌بندی شانگهای جای گرفته است.

دانشگاه‌های تهران و صنعتی امیرکبیر در میان ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان هستند. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :