موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/131393 :کد

خبرگزاری اسپوتنیک؛

مسکو رسانه های غربی را از تخریب روابط ایران و روسیه بر حذر داشت

  چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ — ۲۳:۱۸
تعداد بازدید : ۱۵۸   
 تحلیل ایران -مسکو رسانه های غربی را از تخریب روابط ایران و روسیه بر حذر داشت

روسیه با اشاره به دروغ بودن ادعای یک روزنامه آلمانی مبنی بر انتقال جنگ افزار یا اجزای آنها از ایران به روسیه برای تعمیر، رسانه های ضدروسی غربی را از تخریب روابط تهران و مسکو بر حذر داشت.

 به گزارش تحلیل ایران، روزنامه آلمانی ولت ام زونتاگ روز یکشنبه به نقل از منابع آگاه در سازمان های اطلاعاتی غربی بدون ذکر نام مدعی شده بود که روسیه قطعنامه های شورای امنیت منع کننده ارسال تسلیحات سنگین به ایران و خدمات تعمیر و نگهداری آنها را نقض کرده است.

 

ایرنا نوشت: یک مقام وزارت امور خارجه روسیه روز سه شنبه در باره ادعای این روزنامه آلمانی گفت: مسکو در روابط با تهران همواره مطابق تعهدات بین المللی اقدام می کند.خبرگزاری اسپوتنیک بدون ذکر نام این مقام به نقل از وی نوشت: از طرف روسیه مساله ای در روابط با ایران وجود ندارد، زیرا همواره بر اساس تعهدات بین المللی خود اقدام می کنیم و در آینده نیز چنین رویکردی خواهیم داشت.وی ادامه داد: این مساله (ادعاها) در دفاتر رسانه های ضدروسی خلق می شود که بی اساس است و برای متشنج تر کردن روابط روسیه و کشورهای غربی بهانه تراشی می کنند. مقام روس گفت: بدیهی است در این شرایط، روابط روسیه و ایران هدف قرار می گیرد و خبرنگاران از این گونه گزارش ها برای اهداف ناشایست استفاده می کنند.


خبرگزاری اسپوتنیک روز یکشنبه به نقل از مقاله روزنامه آلمانی ولت ام زونتاگ نوشت: ایران از طریق سوریه اجزای تسلیحات سنگین نیاز به تعمیر را به روسیه ارسال کرده است. هواپیماهای ایرانی برای این منظور ماه ژوئن دو بار در پایگاه حمیمم روسیه در سوریه فرود آمده و محموله های نظامی برای ارسال به روسیه را به این پایگاه منتقل کردند. فرانتس کلینتسویچ معاون امور دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه (سنا) با تکذیب این خبر روزنامه آلمانی گفت: نیازی به ارسال تسلیحات ایرانی به روسیه برای تعمیر و بازسازی وجود ندارد.وی به اسپوتنیک گفت: روسیه مقادیر بزرگی تسلیحات و تجهیزات نظامی به ایران ارسال کرده که بدیهی است نیاز به امور خدمات و نگهداری دارد.مقام روس گفت: روسیه همزمان با ارسال این تسلیحات به ایران، متخصصان ایرانی را نیز آموزش داده است که می توانند کار نگهداری را انجام دهند.وی ادامه داد: آموزش کارشناسان ایرانی برای تعمیر جنگ افزارهای ارسالی به این کشور در قراردادهای مربوطه پیش بینی شده و کاملا با اصول بین المللی مطابقت می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :