موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/131569 :کد

در دومین روز از عملیات پاکسازی مرزها؛

کنترل ارتش لبنان بر۸۰کیلومترمربع مناطق تحت کنترل داعش درمرزسوریه

  دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ — ۰۹:۴۳
تعداد بازدید : ۲۸۱   
 تحلیل ایران -کنترل ارتش لبنان بر۸۰کیلومترمربع مناطق تحت کنترل داعش درمرزسوریه

ارتش لبنان در دومین روز از عملیات خود برای پاکسازی مرزهای این کشور با سوریه، کنترل ۸۰ کیلومتر مربع از این مناطق را در دست گرفت.

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، ارتش لبنان اعلام کرد که در دومین روز از عملیات "فجر الجرود" علیه داعش در مناطق جرود القاع، رأس بعلبک و الفاکهه 30 کیلومتر مربع را آزاد کرد. ارتش لبنان پیش از این نیز 50 کیلومتر مربع از مناطق مرزی با سوریه را آزاد کرده بود که به این ترتیب از مجموع 120 کیلومتر مساحت تحت اشغال داعش، ارتش لبنان 80 کیلومتر را آزاد کرده است.


روز یکشنبه ارتش لبنان 12 مرکز تروریست‌ها را منهدم و مقادیری تسلیحات و مهمات کشف و ضبط کرد. همچنین یک خودرو و موتورسیکلت بمب‌گذاری شده را منفجر کرد.در پی پیشروی ارتش لبنان تروریست‌های داعش پا به فرار گذاشته‌اند.براساس گزارش وزارت دفاع لبنان تاکنون سه تن از نیروهای ارتش در این عملیات کشته شده و چند تن نیز زخمی شده‌اند.


از سوی دیگر میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان با زخمی شدگان در عملیات فجر الجرود ملاقات کرد. او گفت: هر نظامی که به جنگ می‌رود می‌داند که پیروز می‌شود چراکه ایمان دارد که این یک مأموریت ملی مقدس است. این روحیه بالا و ایمان قوی همگی عواملی هستند که پیروزی را رقم می‌زنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :