موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/131828 :کد

صلیب سرخ:

حمله به منطقه مسکونی در صنعا شرم‌آور است

  یکشنبه ۰۵ شهریور ۱۳۹۶ — ۰۹:۱۴
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -حمله به منطقه مسکونی در صنعا شرم‌آور است

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ حملات هوایی ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان سعودی به منطقه «فج عطان» صنعا را به شدت محکوم کرد.

به گزارش تحلیل ایران،در همین حال، شبکه خبری العالم از کشته شدن دست‌کم ۱۴ تن و زخمی شدن ۱۶ تن دیگر از جمله پنج کودک در حملات سعودی‌ها به صنعا خبر داده است.کارلوس مورازانی، معاون رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در حاشیه بازدید از محل مورد تجاوز جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی در صنعا، گفت: در پی حمله شب گذشته به محله‌ای مسکونی در صنعا بسیار شوکه و غمگین شدم.


به گفته وی، هشت تن از قربانیان این جنایت از اعضای یک خانواده بودند که پنج کودک ۳ تا ۱۰ ساله در بین آنها دیده می‌شد که همه به غیر از یک کودک حدود چهار ساله که مجروح شده بود، جانشان را از دست داده بودند.معاون رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ قتل و کشتار غیرنظامیان به چنین روشی را اقدامی ننگین و مغایر با ساده‌ترین اصول قانون جنگ‌های مسلحانه دانست.مورازانی افزود: براساس مشاهدات ما، هیچ اهداف نظامی در این منطقه وجود ندارد.


کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: بمباران مذکور پس از هشدارهای این نهاد بین‌المللی در اوایل ماه جاری درباره تشدید حملات هوایی علیه غیرنظامیان در یمن صورت گرفت.کمیته بین‌المللی صلیب سرخ بار دیگر از همه طرف‌های درگیر خواست که از هدف قرار دادن غیرنظامیان اجتناب کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :