موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی خودرو

a/131916 :کد

معاون بازرسی سازمان حمایت؛

آغاز شمارش معکوس برای کاهش نرخ سود خودروسازان

  دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۶ — ۱۹:۴۶
تعداد بازدید : ۱۴۲   
 تحلیل ایران -آغاز شمارش معکوس برای کاهش نرخ سود خودروسازان

معاون بازرسی سازمان حمایت گفت: برای جلوگیری از پرداخت سود‌های بالای خودروسازان به مردم مهلتی ۵ماهه به آنها داده شده و خودروسازان تا بهمن ماه امسال مهلت دارند نرخ‌های سود خود را کاهش دهند.

به گزارش تحلیل ایران، شهرام میرآخورلو در گفت‌وگو با تسنیم، در خصوص پرداخت نرخ‌های بالای سود مشارکت خودروسازان به مردم، اظهار داشت: براساس ماده 4 آیین‌نامه حمایت از حقوق مصرف کنندگان، عرضه کنندگان خودرو اعم از تولید کننده یا واردکننده باید در فروش محصولات خود میزان سود مشارکت را حداقل، معادل سود سپرده سالانه نظام بانکی (15 درصد) قرار دهند.


وی با بیان اینکه در حال حاضر خودروساز در پرداخت حداکثر سود مشارکت به مشتریان، مجاز به افزایش سه‌درصدی نرخ سود یک‌ساله بانکی (18درصد) است، افزود: با وجود این، خودروسازان در طرح‌های فروش خود برای جذب مشتری نرخ‌های سود 24 تا 25 درصدی را اعلام می‌کنند. در این زمینه هشدارهایی توسط سازمان حمایت از مصرف کنندگان و سیستم بانکی به خودروسازان داده شده که عملیات شبه‌بانکی را متوقف کنند.معاون بازرسی سازمان حمایت اضافه کرد: قرار شده برای مدیریت این موضوع و جلوگیری از پرداخت سود‌های بالای خودروسازان به مردم مهلتی 5ماهه به آنها داده شود، به‌نحوی که با هماهنگی‌های انجام‌شده خودروسازان تا بهمن ماه امسال مهلت دارند تا نرخ‌های سود خود را کاهش دهند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :