موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/131919 :کد

با اعلام تشکیل پرونده الکترونیک سلامت؛

سلامت تهران در وضع «بدترین»

  دوشنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۶ — ۲۰:۵۷
تعداد بازدید : ۱۸۰   
 تحلیل ایران -سلامت تهران در وضع «بدترین»

سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بیشترین مشکل بهداشت در کشور مربوط به پایتخت نشینان است و بعنوان یکی از اولویت‌های برنامه خود به افزایش خدمات دندان پزشکی در تهران اشاره کرد.

به گزارش تحلیل ایران،محمد حاجی آقاجانی در مراسم معارفه خود و تودیع رئیس پیشین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تشریح پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این دانشگاه، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دارای بزرگترین حوزه بهداشت در کشور است زیرا مسئولیت بهداشت و نظارت بر سلامت 5 میلیون نفر در پایتخت را برعهده دارد.


وی با اشاره به اینکه بزرگترین مشکل بهداشت در کشور نیز در تهران به دلیل ترافیک، استرس و آلودگی هواست، ادامه داد: در اولویت برنامه‌هایم تلاش خواهم کرد تا شبکه بهداشت تهران تکمیل شود و همه تهرانی‌ها دارای پرونده الکترونیک سلامت شوند.سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه با اشاره به پیچیدگی‌های نظارت بر بهداشت مواد غذایی در تهران گفت: در این رابطه کمبود نیروی انسانی داریم که باید با کمک گرفتن از بخش خصوصی آن را برطرف کنیم.


تسنیم نوشت: آقاجانی همچنین با بیان اینکه بیش از دو هزار مؤسسه مرتبط با حوزه سلامت و 8 هزار مطب نیز توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نظارت می‌شوند، افزود: این دانشگاه دارای 19 بیمارستان و 27 پایگاه اورژانس است و در مجموع نظارت بر 70 بیمارستان خصوصی و خیریه و ... برعهده این دانشگاه است.وی به کمبود تخت در تهران نیز اشاره کرد و گفت: فقط در حیطه جغرافیایی این دانشگاه ما حدود 10 هزار تخت بیمارستانی جدید نیاز داریم.سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در برنامه‌های اولویت دار خود نیز بر افزایش خدمات دندان پزشکی در تهران و همچنین گسترش اجرای طرح تحول سلامت در پایتخت تأکید کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :