موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/132058 :کد

نماینده مجلس؛

جایگاه ایران از لحاظ شاخص فساد اداری

  پنجشنبه ۰۹ شهریور ۱۳۹۶ — ۲۲:۱۵
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -جایگاه ایران از لحاظ شاخص فساد اداری

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود بروکراسی موجود در کشور، رتبه کسب و کار ایران در جهان در رتبه ۱۲۰ و از لحاظ شاخص فساد اداری در جایگاه چهاردهم است.

به گزارش تحلیل ایران،فریدون احمدی شامگاه چهارشنبه در جمع فرهنگیان،گفت: بر اساس برآوردها ۹۵ درصد بودجه کشور صرف هزینه‌های جاری می‌شود و ۵ درصد بودجه نیز به بودجه عمرانی تخصیص می‌یابد وطی سال گذشته ۱۱ هزار میلیارد تومان بودجه صرف بخش عمرانی در کشور شده است. 


وی اظهار کرد: میزان کارمندان نظام اداری در ایران ۱۰ برابر نظام اداری در جهان است.نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود بروکراسی موجود در کشور، رتبه کسب و کار ایران در جهان ۱۲۰ است و از لحاظ شاخص فساد اداری در جایگاه ۱۴ قرار داریم.احمدی تاکید کرد: در حال حاضر ارزش پروژه‌های نیمه‌تمام در کشور، قریب به ۶۰۰ میلیارد تومان است و اگر تخصیص بودجه عمرانی مانند سال‌های گذشته باشد، ۶۰ سال زمان لازم است تا این پروژه‌های نیمه‌تمام به پایان برسد. وی به فرآیند فرار مغزها در کشور اشاره کرد و افزود: در کشور سالانه ۱۱۰ تا ۱۴۰ مورد فرار مغزی داریم و علاوه ‌بر فرار مغزها، فرار سرمایه نیز وجود دارد. 


مهر نوشت: نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای اینکه کارها با مشکل مواجه نشود، نباید مسائل سیاسی را در اداره کارها دخیل کرد. در ادامه این مراسم رئیس کانون صنفی فرهنگیان گفت: معلمان آگاه‌ترین نیروهای هر جامعه‌ای هستند که در هر زمینه‌ای آگاهانه مشارکت می‌کنند و فرهنگیان استان زنجان نیز در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری آگاهانه بهترین گزینه را انتخاب کرده و از انتخاب خود حمایت می‌کنند. امامعلی دادخواه  تصریح کرد: سند تحول آموزش و پرورش که تصویب شده است، سندی آرمانی بوده و مبتنی بر واقعیت‌های جامعه نیست و این اسناد باید بر اساس واقعیت‌های جامعه، دانش‌آموزان و معلمان باشد و در این میان باید ساختار فرسوده وزارتخانه و ادارات باید تغییر یابد. وی به منشور حقوق شهروندی اشاره کردو افزود: مهم‌تر از صدور منشور حقوق شهروندی، اجرای آن در کشور است که این مهم باید از مدارس آغاز شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :