موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/132181 :کد

درپی واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی

برگزاری جلسه فوق العاده کمیسیون آموزش مجلس

  یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ — ۱۷:۲۶
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -برگزاری جلسه فوق العاده کمیسیون آموزش مجلس

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پی واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی در جلسه‌ای اضطراری با حضور مسئولان مربوطه به بررسی ابعاد این حادثه می‌پردازد.

به گزارش تحلیل ایران،فاطمه سعیدی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نسبت به وقوع این حادثه واکنش نشان داده و اظهار داشت: طی تماس با وزیر آموزش و پرورش درخواست شد تا آیین‌نامه اردوهای دانش آموزی تدوین شود.


نماینده مردم تهران همچنین تاکید کرد: اگر وزارت آموزش و پرورش از صدور یک آیین‌نامه لازم‌الاجرا در این خصوص ناتوان است نمایندگان مجلس آماده‌اند این موضوع را پیگیری کنند. باید سفر شبانه جاده‌ای در اردوهای دانش‌آموزی تعطیل شود. اگر نمی‌توانند طوری برنامه‌ریزی کنند که دانش آموزان نیمه شب در جاده ها نباشند صراحتا بگویند تا فکر دیگری شود.در پی وقوع این اتفاق؛ رییس جمهور،‌ معاون اول رئیس جمهور،  محمد رضا عارف رییس فراکسیون امید و عضو کمیسیون آموزش مجلس ،‌حمید رضا حاجی بابایی، ذوالقدر نماینده میناب و جمعی دیگر از نمایندگان ضمن ابراز همدردی و تسلیت، خواستار بررسی ابعاد این حادثه و رسیدگی به مسئولان شدند.


میر حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس نیز از جلسه فوق العاده روز سه شنبه این کمیسیون با حضور وزیر آموزش و پرورش و مسئولانی از وزارت بهداشت و نیروی انتظامی و سایر نهادهای مرتبط به منظور بررسی این موضوع خبر داد.همچنین مدیر سازمان دانش آموزی استان هرمزگان نیز به دلیل حادثه رخ داده از مسئولیت خود استعفا کرد.طی اطلاعیه‌ای هم که از سوی وزارت آموزش و پرورش اعلام شد برگزاری اردوهای دانش آموزی به حالت تعلیق درآمد.لازم به ذکر است حادثه واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی بامداد روز جمعه دهم شهریور ماه در داراب اتفاق افتاد که در پی آن 9 نفر از دانش آموزان جان خود را از دست دادند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :