موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/13224 :کد

0

توده گرد و غبار در حال گذر از پایتخت است

  دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۹:۵۰
تعداد بازدید : ۳۰۱   
 تحلیل ایران -توده گرد و غبار در حال گذر از پایتخت است

کارشناس هواشناسی گفت:چهارشنبه جو ناپایداری خواهیم داشت و در روزهای پایانی هفته شاهد کاهش دمای هوا و بارش بارندگی خواهیم بود.

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، درباره آخرین وضعیت هوای تهران، اظهار داشت: در منطقه جنوب استان البرز، بین البرز و قزوین و جنوب تهران توده گرد و غباری همراه با وزش باد در حال گذر است اما نیاز به هشدار ندارد.

وی افزود: این توده گرد و غبار دید شهر را کم نمی‌کند اما در مناطق غرب و جنوب شهر، دید را به 5 کیلومتر کاهش داده است. توصیه می‌شود افراد از تردد غیرضروری بپرهیزند.

وظیفه اظهار داشت: این توده گرد و غبار موجب سرعت وزش باد 10 متر بر ثانیه یعنی حداکثر 40 کیلومتر شده است.

وی تصریح کرد: برای روز چهارشنبه این شرایط تشدید می‌شود و شرایط همرفتی، ابرهای جوششی را که بعدازظهرها در آسمان شهر شکل می‌گیرد، ایجاد خواهد کرد که این شرایط جو ناپایدار را به وجود می‌آورد. همچنین شاهد وزش باد به صورت محلی خواهیم بود که گاهی به علت تبخیر در سطوح زیر ابر تا سطح زمین صورت می‌گیرد و بر اثر آن سرعت باد به صورت محلی افزایش یافته و بر اثر برخورد با زمین، ایجاد گرد و غبار می‌کند.

این کارشناس هواشناسی خاطرنشان کرد: انتظار داریم دمای هوا از پنج‌شنبه تا شنبه کاهش یافته و هوای بسیار خنکی تهران را دربربگیرد. همچنین با وجود این شرایط بارندگی در پی خواهیم داشت.

                               

تهران     گرد و غبار     بارندگی            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :