موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/13230 :کد

0

هورمون موثر در لاغر شدن کشف شد

  دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۰:۱۲
تعداد بازدید : ۲۹۱   
 تحلیل ایران -هورمون موثر در لاغر شدن کشف شد

سروتونین هورمونی فوق‌العاده برای سوزاندن چربی به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار كلينيك گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هر زمان که افراد احساس شادی عمیقی داشته و یا احساس رضایت‌مندی و سلامتی کامل را داشته باشند، مغز آن‌ها شروع به آزاد کردن سروتونین می‌کند. این نوع سروتونین که بسیار متداول است تنها 5 درصد از منبع کلی بدن را تشکیل می‌دهد. 95درصد دیگر نیز میزان کالری سوزی از طریق چربی قهوهای تنظیم می‌کند باید گفت که بافتی از چربی‌های قهوه‌ای در اطراف استخوان‌های ترقوه تجمع دارند که به سوختن انرژی کمک می‌کند. این چربی در افراد چاق کمتر بوده و محققان سالیان سال از کاهش مکانیسم آن در تعجب بوده‌اند.

به گفته استاد پزشکی عملکرد بیش از حد سروتونین همانند ترمز در چربی قهوه‌ای عمل می‌کند.
تحقیقات جدید نیز نشان می‌دهد که حضور سروتونین محیطی باعث می‌شود تا چربی قهوه‌ای کمتر فعالیت داشته و بالطبع فعالیت آنزیم‌ها مسدود گردد.
چربی قهوه‌ای یک ذره تکامل یافته‌ای است که کمک می‌کند تا بدن پستانداران در هوای سرد، گرم بماند. همچنین این چربی در سوزاندن چربی سفید مضر کاربرد دارد. گفتنی است که چربی سفید در شکم و ران تجمع می‌شوند و بسته به نوع رژیم غذایی افراد متوقف می‌گردد. تا این اواخر این نگرانی برای محققان درباره چاقی وجود داشت، چرا که بیش از یک سوم از بزرگسالان (حدود 79 میلیون نفر) در ایالات متحده دچار چاقی هستند.

هزینه سالانه درمان بیماری‌های مرتبط با چاقی نظیر بیماری‌های قلبی، سکته مغزی، دیابت نوع 2 و برخی انواع سرطان بالغ بر 147 میلیارد دلار در سال 2008 بوده است. متخصصان بر این باورند یک روش بسیار امن‌تر برای کاهش انرژی با افزایش انرژی یک ریسک خطرناکی است

                               

سلامت     لاغری     هورمون            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :