موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/132326 :کد

نیوزویک:

روسیه بمب‌گذاری ماراتن بوستون را رهبری کرده است

  چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ — ۱۱:۲۲
تعداد بازدید : ۲۴۹   
 تحلیل ایران -روسیه بمب‌گذاری ماراتن بوستون را رهبری کرده است

نشریه آنلاین نیوز ویک در مقاله‌ای مدعی شد، آژانس‌های امنیتی روسیه به اف‌بی‌آی و سازمان سیا هشدار داده بودند که عاملان حملات تروریستی ماراتن بوستون در سال ۲۰۱۳ خطرات امنیتی بالقوه محسوب می‌شوند.

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نویسنده این مقاله به مشکلات و بحران‌های سراسر جهان نگاهی انداخته و روسیه را مقصر همه آنها دانسته است. آندری کوالف، نویسنده این مقاله برای نشریه نیوز ویک گفت: رای بریگزیت انگلیس، بحران آوارگان سوریه در اروپا و روی کارآمدن سیاستمداران جناح راست همگی یک علت دارد و آن مسکو است.وی افزود: روسیه باید مسئولیت خود در تمامی این رویدادها را بپذیرد.


کوالف درخصوص بمب‌گذاری بوستون گفت: آیا برادران سارنایف که ملیت‌شان چچنی بود و مسئول حملات بوستون محسوب می‌شدند به ابتکار خودشان این کار را انجام دادند؟ این کاملا بعید به نظر می‌رسد.

انفجار در جریان دو ماراتن در بوستون آمریکا دست کم سه کشته و ۱۳۰ زخمی برجای گذاشت.کوالف به عنوان یک دیپلمات در جماهیر شوروی تحت رهبری میخائیل گورباچف و همچنین برای روسای جمهور روسیه از جمله بوریس یلتسین و ولادیمیر پوتین خدمت کرده است.وی در این مقاله اعتراف کرده: گاهی اوقات به خاطر گفتن اینکه کرملین در جهان نفوذ بسیاری دارد سرزنش می‌شدند.در واقعیت سرویس‌های امنیتی روسیه مدتی قبل از وقوع حملات بوستون هشدارهایی را به چندین آژانس امنیتی آمریکایی ارسال کرده و در آن توضیح دادند که تیمورلنگ سارنایف، شهروند چچنی – آمریکایی از سال 2010 میلادی به شدت تغییر کرده و وی و مادرش به گروه‌های افراطی روی آورده‌اند.


یکی از مقامات آمریکایی در سال 2013 به روزنامه نیویورک تایمز گفته بود: روس‌ها نگرانند چون این مادر و پسر بسیار افراطی و مذهبی شده‌اند و اگر به روسیه بازگردند ممکن است به شبه‌نظامیان شورشی بپیوندند.

                               

روسیه     بمب گذاری     ماراتن بوستن            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :