موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست آب و هوا

a/13234 :کد

0

پیش بینی محققان انگلیسی دراحتمال بروز تغییرات شدید آب و هوا

  دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۰:۲۳
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -پیش بینی محققان انگلیسی دراحتمال بروز تغییرات شدید آب و هوا

سازمان هواشناسی انگلیس روز دوشنبه در گزارشی با اشاره به احتمال تغییرات شدید آب و هوایی در دو سال آینده ، هشدار داده است که احتمالا میانگین دمای جهان در سال جاری میلادی به دلیل این تغییرات، به بالاترین

سازمان هواشناسی انگلیس روز دوشنبه در گزارشی با اشاره به احتمال تغییرات شدید آب و هوایی در دو سال آینده ، هشدار داده است که احتمالا میانگین دمای جهان در سال جاری میلادی به دلیل این تغییرات، به بالاترین حد خواهد رسید.

 

به گزارش تحلیل ایران، سازمان هواشناسی انگلیس گفته است که براساس یافته های محققانش رکورد میانگین دمای جهان احتمالا در سال آینده میلادی بازهم شکسته خواهد شد.
درهمین حال براساس گزارش سازمان هواشناسی (انگلیس) که در روزنامه های این کشور ازجمله ایندیپندنت انعکاس یافته است، کاهش روند گرم شدن کره زمین احتمالا ظرف دو سال آینده به پایان می رسد زیرا چرخه آب وهوای کره زمین به قدری تغییر کرده است که دمای هوا را به شدت بالا می برد.
سازمان هواشناسی انگلیس پیش بینی کرده است جهان به دلیل (پدیده)' ال نینو'، وارد یکی از سخت ترین چرخه های آب و هوایی در یک قرن گذشته شده است . به دلیل این پدیده که ناشی از گرم شدن آب اقیانوس آرام است، دمای هوای جهان افزایش می یابد و می تواند به شدت خسارت آور باشد.
به گزارش سازمان هواشناسی انگلیس، این پدیده که با انباشت گازهای گلخانه ای تشدید شده است می توان سبب بروز خشک سالی و تغییرات شدید آب وهوا در بسیاری از نقاط جهان شود.
براساس پیش بینی این سازمان، میانگین دمای هوای جهان که در سال 2014 میلادی به بالاترین حد خود رسید، احتمالا امسال نیز بازهم افزایش می یابد و در سال 2016 میلادی و در سومین سال متوالی رکورد گرم ترین سال شکسته خواهد شد.
در همین حال به نوشته روزنامه ایندیپندنت، این یافته ها فشار بیشتری بر رهبران کشورهای جهان وارد خواهد کرد تا در اجلاس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل که قرار است در ماه دسامبر آینده در پاریس برگزار شود، با اقدامات سخت گیرانه تر برای کاهش انتشار گاز دی اکسید کربن موافقت کنند.
به نوشته این روزنامه ، اگر گرم شدن زمین ازآنچه که پیش بینی شده است، فراتر رود که درنتیجه پیامدهای ویرانگری نیز در پی خواهد داشت، تصمیم سران کشورها در این اجلاس بسیار اهمیت خواهد داشت .
به گفته محققان، چرخه 'ال نینو' معمول نه ماه تا دو سال طول می کشد گرچه گاهی ممکن است تا چهار سال نیز ادامه یابد.
این محققان می گویند: ال نینو در سال جاری میلادی علت برخی از حوادث آب و هوایی غیر معمول بوده، به غیر از آن که رکورد میانگین دمای هوا در سال 2015 میلادی شکسته شد، باران های موسمی تابستانی هند نسبتا کاهش یافت و در حال حاضر میزان آن ده درصد کمتر از معمول بوده است.
براساس گزارش های منتشر شده ، میزان بارندگی در جنوب شرقی آسیا و آمریکای مرکزی در ماه مه و ژوئن نیز کمتر از میانگین همیشگی بوده است.
درصورت به تحقق پیوستن این پیش بینی، آسیا و استرالیا در ماه های در پیش رو با خشکسالی یبشتری روبرو شده و درهمین حال سواحل غربی شمال و جنوب آمریکا با باران های موسمی بیشتر مواجه خواهند شد.


منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :