موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فناوری نو

a/132401 :کد

راه اندازی فیلترینگ هوشمند؛

راه اندازی فیلترینگ هوشمند در کشور

  پنجشنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ — ۲۱:۵۴
تعداد بازدید : ۲۷۸   
 تحلیل ایران -راه اندازی فیلترینگ هوشمند در کشور

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در یاسوج از راه اندازی فیلترینگ هوشمند در کشور خبر داد.

 به گزارش تحلیل ایران به نقل از صدا و سیما، امر حسین دوایی در  دهمین نشست هم اندیشی و راه اندازی فیلترینگ هوشمند در کشورسومین همایش استانی فرهیختگان و دانشجویان که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی یاسوج برگزار شد گفت: فیلترینگ روی اینستاگرام انجام شد و 95 درصد مطالب نامطلوب آن فیلتر شد،امیر حسین دوایی افزود: در رمزگذاری که به تازگی روی این سرویس انجام شده دیگر هیچ فیلترینگی نمی‌تواند چاره‌ساز باشد که این چالش تکنولوژی و فناوری است.


دوایی افزود: تعداد کاربران و مشتریان اینترنت پرسرعت از مسائل مهم برای هر کسب‌وکار است، و با توسعه و پیشرفت دنیا سرمایه ها از سمت صنایع آلاینده خارج می شوند.وی با بیان اینکه باید آموزش های لازم به فرزندان برای دسترسی ارائه شود گفت: خانواده محور شدن فیلترینگ ها و خروج از حوزه دولتی ضروری است. دوایی با بیان اینکه در دنیا مردم روی کامپیوترهای خود برای عدم دسترسی بچه‌ها فیلترینگ می‌گذارند، افزود: متأسفانه والدین فیلترشکن روی کامپیوترهای خانگی نصب می‌کنند بدون اینکه به مضرات آن برای بچه‌های خود توجهی داشته باشند.

معاون نوآوری و فناوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شهرک «آی. سی. تی» با رویکرد بین المللی در کشور راه اندازی می شود.معاون وزیر ارتباطات ادامه داد: همیشه برای موفقیت نباید گران ترین راه ها را انتخاب کرد و باید به سمت راه حل های با قابلیت پیاده سازی و تحقق در زمان معقول رفت و در کشور در حال حاضر یک شهرک آی .سی. تی بین المللی کفایت می کند و بعدا باید نسبت به تکثیر آن اقدام کرد.وی گفت:یک شهرک آی. سی. تی در منطقه ویژه پیام در دست اقدام  است که رویکرد بین المللی دارد و با رفع مشکلات مطالعاتی و نتیجه گیری، در استان هایی که قابلیت و تناسب را داشته باشند، قابل اجرا است
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :