موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهداشت و درمان

a/132486 :کد

رییس کل سازمان نظام پزشکی؛

انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از بیمه‌ها

  یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ — ۱۸:۱۹
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از بیمه‌ها

امتیاز خبر: ۸۴ از ۱۰۰ تعداد رای دهندگان ۱۱۰۶ رییس کل سازمان نظام پزشکی ضمن اشاره به برخی مشکلات موجود در سیستم بهداشت و درمان کشور، شرایط کاری این سازمان در چهار سال پیش رو را بهتر از گذشته دانست.

به گزارش تحلیل ایران،دکتر ایرج فاضل با تاکید بر لزوم حذف رابطه مالی میان پزشک و بیمار، گفت: ما معتقدیم اگر بیمه‌هایی خوب و درست داشته باشیم، خود به خود رابطه مالی میان بیمار و پزشک رفع می‌شود. امیدوارم ما در این حوزه هر چه زودتر به این نقطه برسیم؛ چراکه بار هزینه‌های درمان نباید بر دوش مردم باشد و در عین حال جامعه پزشکی هم نباید فقیر باشد. بنابراین اگر بیمه‌های خوبی وجود داشته باشند، مساله از هر دو طرف حل می‌شود.


وی با بیان اینکه باید بدانیم که معضلاتی چون زیرمیزی زاییده تعرفه‌های غیرعادلانه است، افزود: در هر حرفه دیگری هم که این اتفاق رخ دهد، نتیجه‌ای مشابه در پی خواهد داشت. بنابراین بهترین راه مبارزه با این پدیده این است که تعرفه‌های عادلانه‌ای را برای جامعه پزشکی تعیین کنیم.حتی ما پیشنهاد کردیم که مینیموم میزان ویزیت را بین کشورهای بسیار فقیر همسایه مانند سوریه، ‌ عراق، بنگلادش و... حساب کنند و آن را مبنای ویزیت در ایران قرار دهند، اما اینکار را هم انجام نمی‌دهند. در حال حاضر تعرفه ویزیت ما یک‌سوم پایین‌تر از این کشورهاست و این موضوع ظلم به جامعه پزشکی محسوب می‌شود.


ایسنا نوشت: فاضل همچنین به موازی‌کاری‌هایی که میان سازمان‌های نظام پزشکی و پزشکی قانونی در رابطه با برگزاری دادگاه‌های رسیدگی به پرونده‌ها و تخلفات پزشکی وجود دارد، اشاره و اظهار کرد: : باید این مساله را با مقامات بالادستی قوه قضاییه رفع ‌کنیم. باید توجه کرد که اصولا قضاوت درباره نحوه طبابت، جزو وظایف سازمان نظام پزشکی است. حال پزشکی قانونی که کارش چیز دیگری‌ است، موازی‌کاری کرده و دادگاه‌هایی را در این زمینه تشکیل داده است.وی تاکید کرد: به نظر من این موازی‌کاری‌ها باید از بین بروند و پزشکی قانونی هم وظیفه اصلی خودش را که شناسایی دلایل و علت مرگ‌ها است، انجام دهد. باز هم تاکید می‌کنم که قضاوت درباره نحوه طبابت برعهده سازمان نظام پزشکی است و امیدواریم در این دوره این موازی‌کاری از بین بروند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :