موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سوریه

a/132525 :کد

فیصل مقداد:

دیرالزور ما را به پیروزی نهایی نزدیک کرد

  دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ — ۱۱:۱۱
تعداد بازدید : ۲۹۵   
 تحلیل ایران -دیرالزور ما را به پیروزی نهایی نزدیک کرد

معاون وزیر خارجه سوریه اعلام کرد، پیروزی نظامی در دیر الزور دستاوردی استراتژیک است و هیچ چیز مانع از رسیدن ارتش سوریه به آنچه می‌خواهد، نمی‌شود.

به گزارش تحلیل ایران،فیصل مقداد، معاون وزیر خارجه سوریه در گفت‌وگو با شبکه المیادین، اظهار داشت:‌ جنگ دیر الزور ما را به پیروزی نهایی نزدیک کرد.مقداد تاکید کرد، داعش با کمک آمریکا به دیر الزور سلطه یافت. در واقع بعد از حمله آمریکا به کوه الثرده در دیر الزور که آمریکا با این حمله نیروهای ارتش سوریه را هدف قرار داد داعش وارد دیر الزور شد و در پی آن فرودگاه نظامی را محاصره کرد.وی خاطرنشان کرد: به نظر من جنگ دیر الزور آخرین عملیات بزرگ ارتش سوریه است و هر آنچه باقی می‌ماند، جزئیات است.  


مقداد در ادامه از محور مقاومت، حزب‌الله لبنان، ایران، نیروهای سوریه و تمام کسانی که دولت سوریه را در نابودی تروریسم کمک کردند، تشکر کرد و گفت: ما در این راستا به برادران‌مان در حزب‌الله لبنان می‌بالیم و افتخار می‌کنیم. هم‌پیمانان ما در روسیه و ایران نیز به لحاظ هماهنگی با رهبری سوریه شایسته تقدیر مانند حزب‌الله هستند. همکاری کنونی بین گروه‌های هم‌پیمان از تهران، بغداد، مقاومت، دمشق و روسیه منجر به این پیروزی شد.  معاون وزیر خارجه سوریه افزود:‌ عربستان میلیاردها دلار برای ائتلاف تروریسم علیه سوریه خرج کرد و اتهام علیه قطر مبنی بر حمایت از تروریسم از سوی عربستان درست است اما عربستان در راس حامیان تروریسم قرار دارد.


مقداد تاکید کرد، سوریه پیروز خواهد شد و تمام "احمق‌ها" که برای براندازی نظام سوریه تلاش کردند، خواهند رفت.وی درباره حضور آمریکا در سوریه گفت: حضور هیچ نیروی خارجی در خاک سوریه قابل قبول نیست.آمریکا دشمن سوریه است و اگر کسی می‌خواهد با تروریسم بجنگد باید علیه آن با ارتش سوریه هماهنگ شود.مقداد افزود: نیروهای آمریکایی زیرساخت‌های کشور را نابود کردند. کارهایشان در خدمت به تروریسم بود. آمریکا باید برود و الا به عنوان نیروی متخاصم با او برخورد می‌شود.


این مقام سوری تصریح کرد: آمریکایی‌ها باید خودشان از سوریه بیرون بروند. آمریکایی‌ها نمی‌خواهند عراق و سوریه به عنوان دو کشور با هم در صلح و دوستی باشند.مقداد تاکید کرد، تجاوز اخیر اسرائیل به خاک سوریه هرگز توجه و اصرار ما در مبارزه با تروریسم را که مورد حمایت اسرائیل است از مسیرش منحرف نمی‌کند.وی خاطرنشان کرد: ملت سوریه حق انحصاری در تعیین رهبران‌شان را دارند و ما اظهارات غربی‌ها درباره آن را جدی نمی‌گیریم.


پرونده سلاح‌های شیمیایی در سوریه


معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد: ما به کمیته تحقیقات زمانی که در دمشق حضور داشت تمام اسناد و اطلاعات درباره سلاح‌های شیمیایی را ارائه کردیم.وی اظهار داشت: به اعتقاد من اگر کمیته‌های تحقیق اخلاق مدار بودند سوریه را تبرئه و تروریست‌ها را که این جرایم را انجام می‌دهند، متهم می‌کردند.وی ادامه داد: ما دیدارهایی را در لاهه برای بستن پرونده شیمیایی سوریه برگزار خواهیم کرد.معاون وزیر خارجه سوریه تصریح کرد: ما اصلا از سلاح شیمیایی استفاده نکرده‌ایم و مواد شیمیایی استفاده شده متعلق به ما نیست. ما اصلا هیچ‌گونه مواد شیمیایی در سوریه نداریم. هر وقت که ارتش و هم‌پیمانانش پیشروی می‌کنند آمریکا و دیگران پرونده شیمیایی را پیش می‌کشند. زمانی که ارتش سوریه دستاوردی را به دست می‌آورد ما اتهامات و اخباری دروغین غربی را می‌شنویم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :