موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/132553 :کد

کشتار مسلمانان راهکار کاهش جمعیت مسلمان در جهان

ناصر محمدي

  دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ — ۰۱:۳۴
تعداد بازدید : ۵۹۴   
 تحلیل ایران -کشتار مسلمانان راهکار کاهش جمعیت مسلمان در جهان

بر خلاف تصور بسیاری که کشتار مسلمانان را در میانمار یک اقدام نسل کشی از سوی بودائیان می دانند تصور ساده ازاین واقعیت است ولی حقایق پشت پرده آن نشان می دهد که این یک نقشه بین المللی است.

اگر به حوادث چند سال گذشته منطقه خاورمیانه بویژه از  حوادثی که در کشور های منطقه موسوه به بهار عربی بیداری اسلامی شد شاهد کشتار و آواره شدن بسیاری از مسلمانان این منطقه هستیم بوِه سوریه که بیشاز یک میلیون نفر از جمعیت این کشور کشته شده و بیشاز یازده میلیون نفر آواره گشته اندو مردم مظلوم یمن بیشاز دو سال است که توسط حکام سعودی کشتار می شوند و پیدایش داعش که زائیده تفکر محافل  و اندیشکده های صهیونیستی است باعث ناامنی و کشتار مسلمان در منطقه گشته است حال در کنار این پازل می توان کشتار مسلمانان میانمار  را که  به کشته شدن بیشاز هزاران نفر و آواره شدن بیشاز صده ها هزار نفر از مسلمانان این کشور شده است. تمامی شواهد نشان می دهد این نقشه به دنبال کاهش جمعیت مسلمانان است.


علت این است که بر اساس بررسی جامعه‌شناسان و جمعیت‌شناسان طی 70 سال آینده جمعیت مسلمانان با این نرخ رشد از مسیحیان بیشتر خواهد شد. بر همین اساس در یک نقشه بین‌المللی طراحی شده است که جمعیت مسلمانان باید کاهش پیدا کند. این مساله نه‌تنها در میانمار بلکه در سوریه، عراق، یمن، بحرین،‌ سودان،‌ نیجریه،‌ کشمیر، پاکستان و افغانستان در حال پیگیری است و ما شاهد کشتار وسیع مسلمانان هستیم. آمارهای متعددی از کشت و کشتار مسلمانان در این کشورها ارائه می‌شود. البته منظور این نیست که طراحان این نقشه صرفا مسیحیان هستند چون کسانی که طراحان اصلی این نقشه هستند خودشان چندان اعتقادی به مسیحیت ندارند ولی از افزایش مسلمانان احساس خطر می‌کنند.


طبعا ریشه این طراحی‌ها را باید در محافل صهیونیستی جهان جستجو نمود. این فاجعه البته تنها نمونه‌ای از نسل‌کشی است و قبلا نیز مواردی از این دست در کشورهایی چون کامبوج، رواندا و‌ بوسنی اتفاق افتاده است و الان نمونه جدید آن را در میانمار به صورت نقض سیستماتیک حقوق بشر و جنایت علیه بشریت و آواره کردن به دلایل سیاسی و مذهبی شاهد هستیم. اینها همه عناوینی است که به برخی جنایات اطلاق می‌شود. چنین فاجعه عظیمی در حال رخ دادن است، اما به‌نظر می‌رسد که یا کشورهای مسلمان متوجه عظمت فاجعه نیستند یا متاسفانه باید گفت که این حادثه برایشان مهم نیست و چون برای مردم خودشان چنین اتفاقی نیفتاده، واکنشی نشان نمی‌دهند.


مسلمانان میانمار به شکل وحشیانه‌ای زنده زنده آتش زده می‌شوند، اما هیچ پیام تسلیتی از سوی این کشورها صادر نمی‌شود. بعد از گذشت دو هفته سران برخی کشورهای اسلامی آرام‌آرام صرفا به صدور بیانیه‌های تشریفاتی اکتفا کردند.این در حالی است که از همان روز اول می‌شد اجلاس کشورهای اسلامی برای بررسی این موضوع برگزار شود و در این اجلاس نشان داده می‌شد که کشورهای اسلامی نسبت به کشتار مسلمانان حساس هستند. اما حساسیتی در این زمینه میان کشورهای اسلامی وجود ندارد. همان موقع باید به دبیرکل سازمان ملل متحد نامه‌هایی نوشته و درخواست اعزام یک گروه برای بررسی موضوع مطرح می‌شد. برای جلوگیری از این فاجعه بشری باید دبیرکل سازمان ملل فرستاده‌ای ویژه را می‌فرستاد و گروه تحقیق تشکیل می‌شد و اگر میانمار با اعزام این گروه تحقیق مخالفت می‌کرد ‌کشورهای اسلامی باید درخواست بررسی این موضوع را در جلسه شورای امنیت می‌‌دادند و اگر بار دیگر میانمار مخالفت می‌کرد باید تحریم می‌شد، اما تاکنون چنین اقدامی صورت نگرفته است.


این در حالی است که در بسیاری موارد دیگر از جمله آزمایش موشکی کره‌شمالی، شورای امنیت بلافاصله تشکیل جلسه می‌دهد و درصدد صدور قطعنامه تحریم برمی‌آید. البته ما از شورای امنیت انتظاری برای اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از ادامه فجایع صورت گرفته در میانمار نداریم، چون اعتقاد داریم که این شورا براساس همان نقشه بین‌المللی عمل می‌کند. سران کنفرانس کشور های اسلامی در قزاقستان صرفا اکتفا به بیانیه ای نمودند که درآن دولت میانمار را موظف به توقف این کشتارها نموده است.  لذا انتظار این است کهکشور های اسلامی پا را از این فراتر گذاشته دولت میانمار را  به تمکین حمایت از اقلیت مسلمان در ان کشور و حفظ و رعایت و حمایت از حقوق آنها در این کشور  و برخورد با سایر کسانی که به برخورد با مسلمالنان می نماید وا دارد. البته شاهد تلاشهایی از سوی  جمهوری اسلامی ایران در این زمینه هستیم ولی این تنها کافی نیست و اقدام بسیاری از کشور های اسلامی را در قالب یک ائتلاف بین المللی می طلبد.


 

                               

  ناصر محمدي
  پژوهشگر علوم سیاسی
  آدرس ایمیل : nasser.t747@gmail.com
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :