موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/13256 :کد

0

نخست وزیر جدید استرالیا؛ ادامه دهنده سیاست‌های ابوت؟

  دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۱:۵۹
تعداد بازدید : ۲۷۱   
 تحلیل ایران -نخست وزیر جدید استرالیا؛ ادامه دهنده سیاست‌های ابوت؟

نخست وزیر جدید استرالیا سیاست‌های خود برای اداره کشورش را بازگو کرد.

نخست وزیر جدید استرالیا سیاست‌های خود برای اداره کشورش را بازگو کرد.
به گزارش تحلیل ایران، «مالکوم ترنبول» رهبر جدید حزب لیبرال استرالیا گفت، این کشور نیازمند رهبری و بینشی اقتصادی است که فرصت های و چالش های پیش رو را بشناسد و برای بهره برداری و مدیریت آن برنامه داشته باشد.
وی پس از پیروزی بر تونی ابوت در رقابت برای رهبری حزب لیبرال استرالیا در گفتگو با خبرنگاران گفت: «امروز روز بسیار مهمی در زندگی ملت، دولت و البته حزب بود. همان طور که می دانید اندکی پیش، حزب مرا برای رهبری و جولی [بیشاپ] را دوباره به سمت قائم مقام رهبر حزب لیبرال انتخاب کردند. می خواهم در ابتدا بگویم تا چه اندازه ملت، دولت و حزب وام دار تونی ابوت و خانواده او، مگی و دختران او، است. مسئولیت رهبری بسیار سنگین است. دستاوردهای دولت او شگفت انگیز است. توافق تجارت آزاد، تجسم برخی بنیان های شکوفایی در آینده است. برقراری امنیت در مرزهای ما گام بسیار مهمی بود که ما را قادر ساخت هفته گذشته تدابیر سخاوتمندانه را برای پذیرش آوارگان سوری افزایش دهیم. مایلم از این بابت از تونی [ابوت] تشکر کنم.»
ترنبول در ادامه گفت: «آنچه در این کشور نیاز داریم و خواهیم داشت بینش اقتصادی و رهبری است که چالش های مهم و فرصت های پیش رو را تشریح کند و راههای مدیریت این چالش ها و بهره برداری از فرصت ها را به گونه ای توضیح دهد که مردم استرالیا درک کنند.»
نخست وزیر جدید استرالیا تاکید کرد:«دولت آینده تمام و کمال لیبرال خواهد بود که به آزادی، حقوق فردی و بازار متعهد خواهد بود. دولتی که تضمین خواهد کرد همان طور که دنیا هر روز رقابتی تر می شود و فرصت های بزرگ تری پیدا می شود، قادر خواهیم بود از آنها بهره برداری کنیم. استرالیای آینده می بایست کشوری چابک، خلاق و مبتکر باشد. نمی توانیم موضع تدافعی داشته باشیم یا خود را از آینده مصون کنیم. باید قبول کنیم شکافی که فناوری ایجاد کرده است، بی ثباتی و چالش، دوست ماست. دوست ماست اگر به اندازه کافی چابک و باهوش باشیم که از آن استفاده کنیم. هیچ زمانی برای زندگی کردن جذاب تر از امروز نیست و هیچ زمانی از الان برای استرالیایی بودن بهتر نیست. تضمین خواهیم کرد همه مردم متوجه شوند دولت آنها فرصت های پیش رو را می شناسد و سیاست ها و برنامه های لازم برای بهره برداری از این فرصت ها دارد.»
پس از ماه‌ها گمانه‌زنی، حزب حاکم لیبرال استرالیا امروز در یک رأی‌گیری به منظور انتخاب رهبر این حزب، مالکوم ترنبول، رقیب قدیمی تونی ابوت را به عنوان رهبر جدید خود انتخاب کرد.
ترنبول در یک انتخابات غیرمنتظره توانست با کسب 54 رأی در مقابل 44 رأی تونی ابوت را شکست دهد.
صبح امروز بود که جولی بیشاپ، وزیر خارجه استرالیا و مالکوم ترنبول که وزیر ارتباطات بود، از تونی ابوت خواستند تا از مقام خود کناره‌گیری کند.
در ماه فوریه گذشته بود که ابوت توانست از رأی عدم اعتماد حزب خود که به خاطر ناخشنودی عمومی از سیاست‌های اقتصادی وی برگزار شده بود، جان به در ببرد.
در پی سیاست‌های اقتصادی ناموفق تونی ابوت و افزایش نسبت میزان بدهی‌های ملی به تولید ناخالص ملی که به بالاترین میزان خود از سال 1996 تاکنون رسیده است، محبوبیت وی در بین مردم از پایان سال 2014 تاکنون دچار افول شده است.
تعدادی از اعضای حزب لیبرال برای مدت‌ها است که ابوت را متهم می‌کنند که تمایلی به شنیدن صداها و دیدگاه‌های جایگزین نداشته است.

منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :