موضوعات ‌مرتبط: ورزشی والیبال

a/132730 :کد

والیبال جام قهرمانان بزرگ جهان – ژاپن؛

بلندقامتان ایران مغلوب قهرمان المپیک شدند

  جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ — ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۳۷۸   
 تحلیل ایران -بلندقامتان ایران مغلوب قهرمان المپیک شدند

تیم ملی والیبال ایران سومین مسابقه خود در رقابت‌های جام قهرمانان بزرگ را با حساب ۳ بر صفر مقابل برزیل واگذار کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران، هفتمین دوره رقابت‌های والیبال جام قهرمانان بزرگ جهان با برگزاری دیدار بین دو تیم ایران و برزیل، سومین روز خود را آغاز  کرد. دو تیم ایران و برزیل از ساعت 8 و 10 دقیقه صبح به وقت ایران در شهر اوساکا به مصاف هم رفتند.

 

**ست اول : ایران23– برزیل 25

تیم ملی والیبال ایران در ست  اول نمایش نسبتا خوبی داشت اما برزیلی ها در اغلب دقایق این ست نسبت به ایران برتر بودند. هرچند در دقایق پایانی ست اول ایران تلاش کرد اختلاف امتیاز را کاهش دهد و در امتیاز 22 نیز به تساوی رسید اما چند اشتباه فردی از ایران موجب شد بار دیگر برتری به برزیلی ها رسیده و در نهایت تیم ایران با حساب 25 بر 23 نتیجه را به تیم برزیل واگذار کند.

 

**ست دوم : ایران 19 – برزیل 25

دومین ست دیدار دو تیم ایران و برزیل در شرایطی آغاز شد که بازیکنان ایران برای جبران شکست ست اول ، از ابتدا نمایش منسجمی ارائه دادند. ایران از ابتدای ست تیم برتر میدان بود تا جایی که در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران، دو تیم راهی وقت استراحت فنی شدند. بازیکنان ایران که در ست اول 4 امتیاز را از سرویس واگذار کرده بودند، تلاش کردند در این ست سرویس‌های بهتری بزنند. با این حال بازیکنان برزیل تلاش کردند اختلاف امتیاز ایجاد شده را جبران کنند و در همین راستا با استفاده از چند دفاع خوب مقابل اسپک بازیکنان ایران نتیجه را به تساوی کشاندند. برزیلی‌ها بعد از به تساوی کشاندن بازی، تیم برتر میدان بودند و از کشورمان پیش افتادند. تا جایی که در امتیاز 16 بر 13 این بار به سوی برزیل، دو تیم به وقت دوم استراحت فنی رفتند. کولاکویچ در ادامه جواد معنوی نژاد را جانشین فرهاد قائمی کرد اما این تعویض روند بازی را تغییر نداد و این برزیل بود که در ست دوم نیز مانند ست اول به پیروزی مقابل ایران رسید. زردپوشان برزیل در ست دوم با حساب 25 بر 19 به پیروزی دست پیدا کردند و در مجموع 2 بر صفر پیش افتادند.


**ست سوم: ایران 15 – برزیل 25

بازیکنان ایران در ست سوم نیز مانند ست دوم آغاز خوبی داشتند به نحوی که ایران با حساب 5 بر یک از حریفش پیش افتاده بود. اما برزیلی‌ها باز هم اختلاف ایجاد شده را جبران کردند تا جایی که دو تیم در امتیاز 10 به تساوی رسیدند و در ادامه با اشتباهاتی که تیم ایران داشت، دو تیم با حساب 16 بر 14 راهی وقت استراحت فنی دوم این مسابقه شدند. کولاکوویچ بر سر بازیکنانش فریاد می‌زد و از اینکه نتوانسته بود اختلاف امتیازش با برزیل را حفظ کند و حالا با دو امتیاز عقب افتاده بود، عصبانی بود. تیم ایران در ادامه نتوانست نتیجه را جبران کند و به نظر می رسید بازیکنان انگیزه کافی نداشتند. اختلاف امتیاز ایجاد شده بسیار زیاد شده بود تا جایی که در نهایت ایران این نتیجه را با حساب 25 بر 15 به برزیل واگذار کرد تا در مجموع 3 بر صفر به پیروزی برسد.


تیم ملی والیبال ایران پیش از این دیدار دو پیروزی مقابل آمریکا و ایتالیا کسب کرده بود و امروز اولین باخت خود را مقابل تیمی متحمل شد که قهرمانی المپیک 2016 برزیل را به خود اختصاص داده بود.بلندقامتان کشورمان فردا (شنبه) چهارمین دیدار خود در این رقابت‌ها را مقابل تیم ملی والیبال ژاپن که میزبان این مسابقات نیز هست، برگزار می‌کند.هفتمین دوره مسابقات والیبال جام قهرمانان بزرگ جهان سال 2017، در گروه مردان با حضور تیم‌های ژاپن (میزبان)، ایران (آسیا)، فرانسه (اروپا)، برزیل (آمریکای جنوبی)، آمریکا (نورسیکا) و ایتالیا (سهمیه فدراسیون جهانی) از 21 تا 26 شهریورماه در حال برگزاری است و والیبال ایران سومین حضورش در این مسابقات را تجربه می‌کند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :