موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/132738 :کد

رسانه های غربی؛

کره شمالی موشک جدیدی را آزمایش کرد

  جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ — ۱۳:۰۳
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -کره شمالی موشک جدیدی را آزمایش کرد

خبرگزاری رویترز به نقل از ارتش کره جنوبی از آزمایش موشک دیگری از سوی پیونگ‌یانگ خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران،کره‌ جنوبی اعلام کرد،  در نخستین ساعات بامداد جمعه، کره شمالی موشک دیگری را از پیونگ‌یانگ به سمت شرق پرتاب کرده است.


ارتش کره جنوبی اعلام کرد که این موشک از منطقه "سونان" در پیونگ یانگ به سمت شرق  شلیک شده است.در همین ارتباط،  توکیو اعلام کرد که کره شمالی موشکی را بر فراز شمال ژاپن شلیک کرده که در اقیانوس آرام سقوط کرده است. بی بی سی نیز گزارش داد که پس از ورود این موشک به حریم هوایی ژاپن ساکنان مناطق متاثر از آن هشدار خطر دریافت کرده و به پناهگاه‌ها رفته‌اند.در پی شلیک موشک  بالستیک کره شمالی که برفراز جزایر ژاپن عبور کرده بود،  مقامات این کشور از ساکنان مناطق شمال شرق خواسته بودند که به پناهگاهها بروند. 


رسانه های ژاپنی اعلام کردند که یک فروند موشک کره شمالی به سمت اقیانوس آرام و بر فراز منطقه "هوکایدو" ژاپن عبور کرده است. ژاپن در عین حال اعلام کرد که پس از رایزنی با آمریکا و کره جنوبی پاسخ مناسبی به این اقدام کره شمالی خواهد داد. خبرگزاری "یونهاب" کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی یک موشک جدید از پیونگ یانگ پایتخت این کشور به سمت شرق شلیک کرده است. بر اساس این گزارش، ارتش کره جنوبی و آمریکا در پی بررسی جزئیات شلیک این موشک هستند. قرار است شورای امنیت امروز جمعه برای بحث و بررسی درباره آزمایش موشکی کره شمالی تشکیل جلسه دهد.وزیر خارجه آمریکا نیز تمامی کشورها را به اتخاذ تدابیر جدید بر ضد کره شمالی فرا خواند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :