موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/132749 :کد

مقامات ضد تروریسم انگلیس؛

انفجار در مترو غرب لندن

  جمعه ۲۴ شهریور ۱۳۹۶ — ۱۶:۴۴
تعداد بازدید : ۲۱۴   
 تحلیل ایران -انفجار در مترو غرب لندن

تلویزیون بی بی سی به نقل از مقامات ضد تروریسم انگلیس اعلام کرد حادثه ای که در ایستگاه متروی «پارسونز گرین» رخ داد، یک حادثه تروریستی قلمداد می شود.

 

 به گزارش تحلیل ایران، به گفته شاهدان عینی که در قطار مترو لندن حضور داشتند حدود 30-40 نفر بر روی ریل ها پراکنده شده بودند و فرار می کردند.

انتقال مسافران مترو پارسونز گرین به خارج از ایستگاه


واحد مرکزی خبر نوشت: بعد از حدود یک ساعت کارکنان مترو و امدادی این افراد را به بیرون از خطوط مترو و ایستگاه پارسونز گرین منتقل و ایستگاه را تخلیه کردند. پس از این حادثه که حدود ساعت 8:30 به وقت محلی روی داد شایعات متعددی همچون دیده شدن بسته دوم مشکوک و یا دیده شدن مردی با چاقو در این ایستگاه در شبکه های اجتماعی و رسانه های غیر معتبر انگلیس منتشر شد که بر نگرانی افکار عمومی افزود.  پلیس این شایعات را تایید نکرده است.انفجار امروز در قطار مترو در جنوب غرب لندن، پنجمین حادثه تروریستی از ابتدای سال 2017 تا کنون است.حادثه امروز، کشته نداشته است .در حوادث قبلی 36 نفر کشته شدند. 


به گفته ی پلیس تاکنون از 6 توطئه تروریستی جدی دیگر جلو گیری شده است. وزارت کشور انگلیس دیروز اعلام کرد در دوازده ماه گذشته، در مقایسه با مدت مشابه پیشین، 70 درصد بر شمار افراد بازداشتی به ظن دست داشتن در عملیات تروریستی افزوده شده است.در پی وقوع این  حادثه ، پلیس لندن در توییتر از شهروندان لندن خواست عکس های مربوط به حادثه انفجار در مترو و حواشی آن را برای پلیس ارسال کنند.


18 زخمی حادثه به بیمارستان منتقل شدند

 

 اداره خدمات فوریت های پزشکی لندن روز جمعه اعلام کرد در پی وقوع حادثه در ایستگاه متروی «پارسونز گرین» در غرب لندن،‌ تا کنون 18 زخمی این حادثه را به بیمارستان منتقل کرده است.


نشست کمیته امنیت ملی انگلیس برگزار می شود

ترزا می نخست وزیر انگلیس اعلام کرد در پی وقوع حادثه در ایستگاه مترو «پارسونز گرین» در غرب لندن، روز جمعه نشست کمیته امنیت ملی این کشور را تشکیل خواهد داد.

 

پلیس زخمی شدن چند نفر را در حادثه ایستگاه مترو تایید کرد

مقامات پلیس انگلیس روز جمعه اعلام کردند در جریان حادثه ای که در ایستگاه متروی «پارسونز گرین» در غرب لندن رخ داد، چند نفر زخمی شده اند.همچنین به گفته این مقامات، هنوز برای مشخص کردن علت ایجاد آتش سوزی در قطار زود است.مقامات پلیس انگلیس افزودند این رویداد را یک حادثه تروریستی می دانند.


نخست وزیر گزارش های منظمی از انفجار مترو دریافت می کند

 دفتر ترزا می نخست وزیر انگلیس روز جمعه اعلام کرد نخست وزیر این کشور "گزارش های منظمی" را در خصوص حادثه در ایستگاه متروی «پارسونز گرین» در غرب لندن دریافت می کند.


پلیس انگلیس انفجار را حادثه تروریستی توصیف کرده است

مقامات پلیس انگلیس روز جمعه اعلام کردند حادثه انفجار در ایستگاه مترو «پارسونز گرین» در غرب لندن را یک حادثه تروریستی می دانند. بررسی این حادثه به واحد ضد تروریستی واگذار شده است و از بیم انفجار مشابه یگانهای خنثی سازی بمب نیز در محل حضور یافته اند، گشت های هوایی پلیس هم فعال شده است.به گفته سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس، بعد از ظهر امروز جلسه مواقع اضطراری، مشهور به کبری به ریاست ترزا می برگزار خواهد شد.بر اساس گزارش های منتشر شده ، نیروهای مسلح پلیس انگلیس در پی دریافت گزارش آتش سوزی در یک قطار در یکی از ایستگاه های مترو لندن ، به محل حادثه اعزام شدند. به گفته رسانه های محلی، آتش سوزی ناشی از انفجاری بود که در یک قطار پر از جمعیت در ساعات اوج رفت و آمد رخ داد.در بیانیه پلیس کلان شهر لندن در این باره آمده است: "نیل باسو هماهنگ کننده ارشد نیروهای عملیات ضد تروریسم پلیس، این حادثه را یک حادثه تروریستی اعلام کرده است."مقامات پلیس انگلیس پیشتر اعلام کرده بودند هنوز نمی توان علت وقوع آتش سوزی در قطار را مشخص کرد.


وضع هیچ یک از زخمی های حادثه مترو لندن وخیم نیست

اداره خدمات فوریت های پزشکی لندن روز جمعه اعلام کرد وضع هیچ یک از افرادی که در حادثه ایستگاه مترو «پارسونز گرین» در غرب لندن زخمی شده اند ، وخیم نیست و احتمال جان باختن آنها وجود ندارد. اداره خدمات فوریت های پزشکی لندن شمار زخمی های این حادثه را 18 نفر اعلام کرده است.


سوختگی از ناحیه صورت برخی از مجروحان حادثه 

پلیس انگلیس از این انفجار به عنوان حادثه یاد کرده که بر اثر آن چند نفر دچار سوختگی شدند. یک نفر بر اثر ازدحام در ایستگاه مترو پارسونز گرین لندن پس از وقوع انفجار زخمی شد. این انجار در یکی از واگن های مترود خط دیستریکت لاین و در ایستگاه پارسونز گرین روی داده و پلیس اعلام تخلیه ایستگاه نداده اما مردم وحشت زده از ایستگاه گریختند. پلیس مسلح انگلیس در صحنه ایستگاه مترو پارسونز گرین لندن حضور دارد. تصاویر نشان می دهد انفجار در جایی مشابه سطل رنگ روی داده است.


حادثه ایستگاه مترو یک حادثه تروریستی قلمداد می شود

 تلویزیون بی بی سی روز جمعه به نقل از مقامات ضد تروریسم انگلیس اعلام کرد حادثه ای که در ایستگاه متروی «پارسونز گرین» رخ داد، یک حادثه تروریستی قلمداد می شود.گزارش ها نشان می دهد بعد از انفجار یک جعبه سفیدرنگ در قطار متروی لندن، مردم دچار سوختگی از ناحیه صورت شدند. پلیس انگلیس اعلام کرد درباره گزارش های وقوع انفجار در متروی لندن اظهارنظری ندارد.پلیس انگلیس از مردم خواست از نزدیک شدن به این منطقه خودداری کنند.پلیس لندن در بیانیه ای اعلام کرد افسران پلیس لندن و پلیس حمل و نقل انگلیس در کنار نیروهای آمبولانس و آتش نشانی در محل حضور دارند.


در این بیانیه آمده است از مردم درخواست می شود از رفتن به این منطقه خودداری کنند.حمل و نقل لندن در صفحه توئیتر خود اعلام کرد هیچ قطاری بین ویمبلدون و ایرلز کورت (EARLS COURT) در خط متروی لندن خدمات رسانی نمی کند. سازمان اورژانس لندن اعلام کرد آمبولانس های این سازمان در محل ایستگاه مترو پارسونز گرین در غرب شهر لندن حاضر هستند. این سازمان تیم واکنش به مواد خطرناک را به صحنه حادثه در ایستگاه متروی پارسونز گرین لندن اعزام کرده است. این سازمان افزود اولویت آن ارزیابی شدت و نوع جراحات است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :