موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/132759 :کد

داعش مسؤولیت انفجار لندن را پذیرفت؛

انگلیس سطح تهدیدها را "بحرانی" اعلام کرد

  شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ — ۰۸:۵۲
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -انگلیس سطح تهدیدها را "بحرانی" اعلام کرد

وقوع انفجار در ایستگاه متروی "پارسونز گرین" در غرب لندن ۲۹ زخمی برجای گذاشت. چند ساعت بعد از اینکه پلیس این انفجار را تروریستی خواند داعش مسؤولیت این انفجار را بر عهده گرفت.

به گزارش تحلیل ایران،به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، همزمان دولت انگلیس سطح هشدار نسبت به تهدیدهایی که متوجه امنیت ملی این کشور است را به وضعیت "بحرانی" افزایش داد. این بدین معناست که دولت احتمال حمله قریب الوقوع دیگری را رد نمی‌کند.یک بمب که با استقاده از سطل سفید رنگ در کیسه سوپر مارکت جاسازی شده بود، منشا انفجار گزارش شده است. این بمب دست‌ساز در یکی از واگن‌های قطار مترو منفجر شد. پلیس اعلام کرد، این بمب به طور «کامل» عمل نکرده است.


۱۸ تن از زخمی‌ها به بیمارستان منتقل شدند. بسیاری از آسیب دیدگان دچار سوختگی شده‌اند.پلیس افزود، از طریق شبکه‌های اجتماعی در جریان انفجار قرار گرفته است. دقایقی پس از وقوع حادثه، نیروهای امنیتی با حضور گسترده در غرب لندن، ایستگاه پارسونز گرین را بستند.داعش مسؤولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته است، بمب‌گذاری متروی لندن کار یکی از دسته‌های این گروه بوده است.کارشناسان امنیتی می‌گویند، اگر بمب کار گذاشته شده در متروی لندن به طور کامل عمل می‌کرد، تمام افرادی که در واگن قطار نزدیک آن بودند، کشته یا نقص عضو می‌شدند.مسافران این ایستگاه مترو در جنوب غربی لندن ابتدا صدای انفجار شنیدند، بعد شعله‌های آتش را دیدند و دود واگن مترو را پر کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :