موضوعات ‌مرتبط: سیاسی حقوق قضائی

a/132765 :کد

وکیل‌مدافع اولیای‌دم روح الامینی خبر داد

۱۸ مهرماه، ادامه رسیدگی به پرونده مرتضوی در بخش کهریزک

  شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶ — ۱۲:۴۹
تعداد بازدید : ۲۷۸   
 تحلیل ایران -۱۸ مهرماه، ادامه رسیدگی به پرونده مرتضوی در بخش کهریزک

وکیل‌مدافع اولیای‌دم روح الامینی از برگزاری جلسه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی در تاریخ ۱۸مهرماه در شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران،میرمجید طاهری  اظهار کرد: دادگاه برای رسیدگی به پرونده شکایت عبدالحسین روح‌الامینی پدر یکی از قربانیان حادثه کهریزک، وقت جدید تعیین کرده که ۱۸ مهر ماه زمان رسیدگی به اتهام این فرد در رابطه با پرونده کهریزک است.وکیل مدافع اولیای دم روح الامینی یادآور شد: جلسه مذکور در ادامه جلسات برگزار شده قبلی است

.

بر اساس این گزارش، میرمجید طاهری هشتم شهریور ماه سال 95 به ایسنا گفته بود که سعید مرتضوی دو پرونده دارد که یکی مربوط به تامین اجتماعی و دیگری در مورد حادثه کهریزک است. از آنجا که  سعید مرتضوی در پرونده کهریزک که با شکایت اولیای‌دم روح الامینی تشکیل شده بود، تبرئه شد، با اعتراض ما این پرونده به شعبه 38 دیوان عالی کشور ارجاع شد.وی با بیان اینکه از آنجا که حکم صادره از سوی دادگاه کیفری یک استان تهران بوده، مرجع تجدیدنظرخواهی دیوان عالی کشور است، گفت: دیوان عالی هم این پرونده را برای رسیدگی مجدد به شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع داده است و بر همین اساس جلسه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی در ارتباط با حادثه کهریزک، نهم شهریور ماه در شعبه 22 برگزار می‌شود.


جلسه نخست رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی در رابطه با حادثه کهریزک روز سه شنبه - نهم شهریورماه سال 95 - در شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار و تا ساعت 14 به طول انجامید. میرمجیدطاهری وکیل مدافع اولیای دم روح‌الامینی پس از پایان جلسه به خبرنگار ایسنا گفت: ما و سعید مرتضوی در این جلسه دفاعیات‌مان را انجام دادیم؛ البته دفاعیات همچنان ادامه دارد.سعید مرتضوی نیز پس از پایان جلسه رسیدگی، بدون حضور در جمع خبرنگاران دادگاه تجدیدنظر را ترک کرد

.

دومین جلسه رسیدگی به پرونده «سعید مرتضوی» در ارتباط با حادثه کهریزک روز یکشنبه 21 شهریورماه 95  در شعبه 22 دادگاه تجدیدنظر استان تهران برگزار شد. در این جلسه سعید مرتضوی دادستان سابق تهران با ارائه نامه‌ای خطاب به ریاست دادگاه و هیأت قضایی شعبه ٢٢ دادگاه تجدیدنظر استان تهران، از وقایع پیش‌آمده در تیر ماه سال ۸۸ ابراز شرمندگی کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :