موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/132870 :کد

تشدید تحریمها؛

تاکید دیده بان حقوق بشر بر تشدید تحریمهای ضد میانمار

  دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ — ۱۳:۵۱
تعداد بازدید : ۲۱۳   
 تحلیل ایران -تاکید دیده بان حقوق بشر بر تشدید تحریمهای ضد میانمار

یک گروه حقوق بشری در واکنش به اقدامات سرکوبگرانه دولت میانمار ضد مسلمانان روهینگیا، اعمال تحریم های هدفمند و نیز تحریم های تسلیحاتی را علیه ارتش میانمار خواستار شد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رویترز از یانگون، یک گروه حقوق بشری در واکنش به اقدامات سرکوبگرانه دولت میانمار ضد مسلمانان روهینگیا و پاکسازی قومی که موجب فرار بیش از 410 هزار مسلمان از این کشور به بنگلادش شده است ، اعمال تحریم های هدفمند و نیز تحریم های تسلیحاتی را علیه ارتش میانمار خواستار شد. 


دیده بان حقوق بشر اعلام کرد: نیروهای امنیتی میانمار واکنش های بین المللی را در محکومیت خشونت ها و اخراج جمعی آوارگان نادیده می گیرند و زمان آن فرا رسیده است تا تدابیر به مراتب شدیدتری اتخاذ شود تا ژنرال های میانماری نتوانند آن را نادیده بگیرند.در بیانیه دیده بان حقوق بشر در این خصوص همچنین آمده است : « شورای امنیت سازمان ملل متحد و کشورهای مربوط باید تحریم های هدفمند و تحریم تسلیحاتی بر ارتش میانمار اعمال کنند تا آنها به فعالیت پاکسازی قومی در منطقه پایان دهند . »‌ دیده بان حقوق بشر همچنین خواسته است تا دولت های مربوط برای آن دسته از مقامات امنیتی میانمار که در موارد جدی نقض حقوق بشر دست داشته اند، ممنوعیت های مسافرتی اعمال و اموال و دارایی های آنان را مسدود کنند.

همچنین تحریم های تسلیحاتی موجود باید گسترش یابد و فروش همه انواع تسلیحات نظامی و اهدای کمک ها و همکاری های نظامی متوقف و معاملات مالی با شرکت های تحت مالکیت نظامیان میانمار ممنوع شود. پاتریک مورفی معاون وزیر امور خارجه آمریکا قرار است این هفته به میانمار سفر کند.وی از شهر سیتوه Sittwe مرکز ایالت راخین دیدن و با مقامات محلی و نمایندگان جوامع مختلف از جمله روهینگیایی ها گفتگو خواهد کرد. ناظران حقوق بشر و آوارگان فراری می گویند، نیروهای امنیتی میانمار و بودایی های راخین خشونت ها علیه مسلمانان روهینگیا را تشدید کرده اند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :