موضوعات ‌مرتبط: سیاسی آسیا،خاورمیانه

a/133019 :کد

عفو بین‌الملل:

به رغم ادعای سوچی روستاهای روهینجایی همچنان می‌سوزند

  شنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۶ — ۱۱:۰۰
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -به رغم ادعای سوچی روستاهای روهینجایی همچنان می‌سوزند

عفوبین‌الملل گفته است که تصاویرماهواره‌ای وفیلم‌های ویدئویی ازاستان راخین نشان می‌دهندکه روستاهای روهینجایی‌هاهمچنان درآتش می‌سوزندواین باادعای رهبردوفکتوی میانمار درتناقض است.

به گزارش تحلیل ایران،عفو بین‌الملل مستقر در لندن گفته است که منابعی در راخین واقع در غرب میانمار مدعی‌اند که آتش سوزی‌ها از سوی برخی از اعضای نیروهای امنیتی میانمار و آشوبگران در منطقه آغاز شده‌اند. این خشونت‌ها باعث شده تا ۴۲۹ هزار روهینجایی در کمتر از یک ماه به بنگلادش بگریزند.


"تیرانا حسن"، مدیر واکنش بحران عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای که اواخر روز جمعه منتشر شد، آورده است: این شواهد نشان می‌دهند که آنگ سان سوچی، رهبر دوفکتوی میانمار درباره پایان عملیات ارتش در راخین تناقض گویی کرده است. خانه‌ها و روستاهای مسلمانان روهینجایی همچنان در آتش می‌سوزند.گروه دیگری موسوم به "کمپین بین‌المللی ممنوعیت استفاده از مین‌های زمینی" در گزارشی با انتقاد از دولت میانمار در استفاده از مین‌های ضد نفر در سراسر مرز این کشور با بنگلادش که محل عبور مسلمانان روهینجایی است، آورده است: براساس شواهد موجود، مین‌های ضد نفر در مرز میان دو کشور باعث کشته شدن یا زخمی شدن آوارگان روهینجایی می‌شوند که از حملات دولت میانمار به سمت بنگلادش فرار می‌کنند. ما از دولت میانمار می‌خواهیم هرچه سریعتر این مین‌ها را خنثی کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :